info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Menopace Max

Çmimi:5,199.60 L 4,679.64 L -10%

Suport maksimal për femrat gjatë dhe pas periudhës së menopauzës
84 tableta + kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

84 tableta + kapsula

Brand

Formulation

,

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Suplementi më i plotë për femrat gjatë dhe pas periudhës së menopauzës.
Përmban:
-kalçium, që parandalon humbjen e masës kockore;
-zink, magnezium dhe vitaminë D, të rëndësishme për kockat;
-vitaminë B1, që ndihmon në mirë funksionimin e zemrës;
-vitamina B6 dhe B12, që rregullojnë metabolizmin e homocisteinës;
-vitaminë B6, e nevojshme për rregullimin e niveleve hormonale;
-ekstrakte të çajit jeshil, me veti antioksiduese;
-izoflavonoide, që pakësojnë afshet e pranishme gjatë menopauzës.
Pa xhelatinë.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa konservues.
Pa maja.
Pa gluten.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Nuk testohet në kafshë.
Nuk përmban medikamente dhe as substanca hormonale.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Formulimi përmban hekur, i cili kur konsumohet në doza të larta nga fëmijët është tepër i dëmshëm.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Rekomandohet të pihen:
-2 tableta nga blisteri me ngjyre të kuqe;
-1 kapsulë nga blisteri me ngjyrë jeshile.
Tabletat dhe kapsula pihen pas ushqimit, të shoqëruara me ujë.
Nuk përtypen.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per 2 tablets % EC NRV*
Soya Isoflavone Extract 100 mg –
Natural Mixed Carotenoids 2 mg –
Vitamin A (1333 IU) 400 µg RE 50
Vitamin D (D3 400 IU) 10 µg 200
Vitamin E 30 mg α-TE 250
Vitamin C 45 mg 56
Thiamin (Vitamin B1) 10 mg 909
Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357
Niacin (Vitamin B3) 20 mg NE 125
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 9 µg 360
Biotin 30 µg 60
Pantothenic Acid 30 mg 500
Calcium 700 mg 88
Magnesium 100 mg 27
Iron 8 mg 57
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 0.5 mg 25
Selenium 100 µg 182
Chromium 50 µg 125
Iodine 250 µg 167
PABA 30 mg –
*NRV = Nutrient Reference Value
mg = milligram, IU = International Units, †United States Pharmacopeia

Vitamin & Mineral Tablet Ingredients: Calcium Carbonate (Maltodextrin), Magnesium Oxide, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Polydextrose, Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxide, Copper Chlorophyllin {Natural Source}], Talc, Maltodextrin, Medium Chain Triglycerides, Glycerin), Soya Isoflavone Extract (from Soya), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin E (as D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Zinc Sulphate, Maltodextrin, Para Amino Benzoic Acid, Crosslinked Cellulose Gum, Ferrous Fumarate, Niacin (as Nicotinamide), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate [Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose]), Vitamin B6 (Pyridoxine HCI), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Betacarotene (Carriers: Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Riboflavin, Vitamin A (Vitamin A Acetate, [Carriers: Acacia, Corn Starch, Maltodextrin, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Chromium Chloride, Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Sodium Selenate, Biotin

Red Clover Capsule
Nutritional Information Average per capsule % EC NRV*
Red Clover (Trifolium Pratense) standardised extract (Menoflavon)‡ 100 mg
Providing isoflavones 40 mg –
of which:
Biochanin A 19 mg
Formononetin 19 mg
Genistein 0.7 mg
Daidzein 0.4 mg
Green Tea Extract
providing polyphenols 25 mg
*NRV = Nutrient Reference Value
mg = milligram, ‡ = United States Pharmacopeia

Red Clover Capsule Ingredients: Red Clover Extract, Capsule Shell (Hydroxypropylmethylcellulose, Colours [Copper Chlorophyllin, Titanium Dioxide]), Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose & Lactose (from Milk), Green Tea Extract, Anti-Caking Agent: Magnesium Stearate