info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Feroglobin Capsules

Çmimi:1,200.00 L 1,080.00 L -10%

Suplement ushqimor me bazë hekuri
30 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 kapsula

Brand

Formulation

Suitable For

Përshkrimi

Feroglobin është një suplement me bazë hekuri, i formuluar në kapsula me çlirim gradual.
Kjo bën që hekuri të çlirohet gradualisht në organizëm, të përthithet më mirë dhe të jetë ”delikat” me stomakun.
Feroglobin mund të përdoret tek të gjithë njerëzit e rritur dhe rekomandohet kryesisht gjatë shtatzënisë, gjatë ciklit menstrual, tëk atletët dhe personat me nivele të ulëta të hekurit në organizëm.

Hekuri është një mineral i rëndësishëm për organizmin pasi:
-merr pjesë në formimin e rruazave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës;
-mbështet transportin normal të oksigjenit;
-kontribuon ne funksionimin normal të sistemit imunitar.
Krahas hekurit, Feroglobin përmban dhe vitaminat B6 dhe B12 që luajnë një rol të rëndësishëm në formimin e elementëve të gjakut.

Pa maja.
Pa konservues.
Pa ngjyrues artificialë.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, nëse keni një problem shëndetësor të caktuar apo alergji nga ndonjë substancë specifike këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti.
Mund të përmbajë arra.
Produkti përmban hekur, i cili kur merret në sasi më të larta se normat mund të jetë i rrezikshëm për fëmijët.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1 kapsul në ditë bashkë me ushqimin e shoqëruar me një gotë me ujë.
Nuk përtypet.
Të mos tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Sustained Release Pellets: Non Pareil Seeds, Anti-Caking Agent: Purified Talc, Capsule Shell: Pharmaceutical Grade Gelatin [Halal Bovine Source], Ferrous Fumarate, Sucrose, Zinc Sulphate, Bulking Agent: Potato Starch, Vitamin B6 (as Pyridoxine HCl), Hydroxypropylmethylcellulose, Copper Sulphate, Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carrier: Dicalcium Phosphate]) & Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid).