info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Uriage Roséliane CC Cream SPF 50+ Teinte Claire, mbrojtës, mbulues, rosacea

Çmimi:2,700.00 L

Përkujdesje hidratuese dhe qetësuese, specifike për lëkurë rosacea. Faktor mbrojtës 50. Pigment natyral.
40 ml

Stock: S’ka stok

SKU: URI106
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

40 ml

Skin Type

Specific For

Spf

Suitable For

,

Përshkrimi

Formulim i lehtë, jo i yndyrshëm i cili minimizon faktorët kryesorë që shkaktojnë rosacea, duke mbrojtur sistemin vaskular të lëkurës.
Siguron komfort të menjëhershëm gjatë aplikimit, duke e lënë lëkurën të butë, të hidratuar dhe të qetësuar.

I pasur me ujin termal Uriage me veti hidratuese dhe qetësuese dhe me Cérasterol-2F, i cili ristrukturon në mënyrë të qëndrueshme barrierën e lëkurës.
Ekstraktet e ginseng dhe algave të kuqe forcojnë muret vaskulare, duke minimizuar shfaqjen e tyre në sipërfaqen e lëkurës.
Kombinimi i kompleksit TLR2-Regul dhe kompleksit SK5R, (Specific-Kallikrein-5-Regulator), patentë e re e regjistruar nga Uriage, rregullon aktivitetin e Kallikrein-5, proteazës përgjegjëse për inflamacionet dhe problemet vaskulare, e cila shfaq veti qetësuese të fuqishme.

Mbrojtje shumë e lartë kundër rrezatimit UVA dhe UVB.
Jo komedogjenik. Testuar dermatologjikisht.
Pigment i lehtë

Përdorimi

Aplikojeni në mëngjes në fytyrë. Në mbrëmje aplikoni kremin kundër skuqjes Roséliane.
Shmangni kontaktin me sytë.

Përbërësit

AQUA (WATER, EAU) ● CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) ● ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE ● DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE ● DICAPRYLYL CARBONATE ● ETHYLHEXYL SALICYLATE ● ETHYLHEXYL TRIAZONE ● DIMETHICONE ● POLYMETHYL METHACRYLATE ● C20-22 ALKYL PHOSPHATE ● C20-22 ALCOHOLS ● HYDROGENATED PALM KERNEL GLYCERIDES ● BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE ● DIISOPROPYL SEBACATE ● PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE ● C12-15 ALKYL BENZOATE ● DIISOPROPYL ADIPATE ● PROPANEDIOL ● CI 77492 (IRON OXIDES) ● BUTYLENE GLYCOL ● PHENOXYETHANOL ● DECYL GLUCOSIDE ● TRIACONTANYL PVP ● HYDROGENATED PALM GLYCERIDES ● PARFUM (FRAGRANCE) ● CHLORPHENESIN ● XANTHAN GUM ● CI 77491 (IRON OXIDES) ● MICA ● TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE ● BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROLS ● o-CYMEN-5-OL ● TOCOPHERYL ACETATE ● SODIUM HYDROXIDE ● CI 77499 (IRON OXIDES) ● PHYTOSPHINGOSINE ● RASPBERRY SEED OIL/PALM OIL AMINOPROPANEDIOL ESTERS ● SILICA ● SORBITOL ● ASIATICOSIDE ● BHT ● MALTODEXTRIN ● ASPARAGOPSIS ARMATA EXTRACT ● PANAX GINSENG ROOT EXTRACT ● TOCOPHEROL ● ASCOPHYLLUM NODOSUM EXTRACT ● TIN OXIDE ● POTASSIUM SORBATE

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping