info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Uriage Eau Thermale Hydration and Radiance Ritual Set

Çmimi:3,500.00 L

Me blerjen e kremit hidratues të fytyrës dhe kremit të konturit të syve, përfitohet dhuratë maska e natës dhe qiririn aromatizues.
40 ml, 15 ml, 15 ml

Stock: Ka stok

SKU: URI115
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

,

Masa

15 ml, 40 ml

Skin Type

Specific For

,

Suitable For

Përshkrimi

Me blerjen e kremit hidratues të fytyrës dhe kremit të konturit të syve, përfitohet dhuratë maska e natës dhe qiriri aromatizues.

Seti përmban:

Uriage Eau Thermale Water Cream 40 ml
Uriage Eau Thermale Water Eye Contour Cream 15 ml
Uriage Eau Thermale Water Sleeping Mask 15 ml

Uriage Eau Thermale Water Cream : Teksturë hidratuese në trajtë kremi, i cili në kontakt më lëkurën depërton në thellësi, duke çliruar kompleksin unik Hydro-Thermal.
Hidraton intensivisht lëkurën, duke dhuruar shkëlqimin e munguar.
Formon një film mbrojtës në lëkurë për të çliruar gradualisht agjentët hidratues të pranishëm në formulim.
Prania e ujit termal Uriage ndihmon në riparimin e barrierës së lëkurës, duke ruajtur nivelet optimale të hidratimit.
Formuluar për të gjitha tipet e lëkurës.
Testuar nën kontrollin dermatologjik.
Jo-komedogjenik.
Me përmbajtje parfumi.

Uriage Eau Thermale Water Eye Contour Cream : Përkujdesje delikate për zonën e syve, e cila zvogëlon shfaqjen e vijave të holla si pasojë e dehidratimit të lëkurës.
Rrathët e errët bëhen më pak të dukshëm dhe lëkura rifiton elasticitetin e munguar.
Rikthen hidratimin e lëkurës
Kremi specifik për zonën e syve ndihmon në rindërtimin dhe rigjenerimin e barrierës së lëkurës duke ruajtur nivelet optimale të hidratimit.
Përmirëson hidratimin e vazhdueshëm të epidermës , duke rikthyer shkëlqimin e zonës së syve
Formon një film mbrojtës sipërfaqësor në lëkurë për të çliruar gradualisht agjentët hidratues të pranishëm në formulim.
Rigjeneron barrierën e lëkurës dhe limiton dehidratimin e saj.
Vepron në rindërtimin e korneociteve në shtresën e jashtme të epidermës për të rritur nivelin e hidratimit.
Testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmologjik.
Jo-komedogjenik.

Uriage Eau Thermale Water Sleeping Mask : Fuqia hidratuese e ujit termal Uriage në një maskë unike për t’u përdorur gjatë gjithë natës.
Teksturë xheli ultra të lehtë.
Formuluar me kompleksin Hydro-Thermal, acid hialuronik dhe ekstrakte nga lulja Edelweiss me fuqi të lartë antioksidante.
Prania e ujit termal Uriage ndihmon në riparimin e barrierës së lëkurës, duke ruajtur nivelet optimale të hidratimit.
Formon një film mbrojtës në lëkurë për të çliruar gradualisht agjentët hidratues të pranishëm në formulim.
Lëkura rifiton shkëlqimin, hidratimin dhe butësinë e munguar.
Testuar nën kontrollin dermatologjik.
Jo-komedogjenik.

Përdorimi

Aplikoni në mëngjes Water Cream në lëkurë të pastër.
Aplikoni Water Eye Contour Cream në mëngjes dhe mbrëmje në zonën e konturit të syve, duke e masazhuar lehtësisht deri në përthithje të plotë.
Aplikoni një shtresë të hollë nga Water Sleeping Mask në lëkurë në mbrëmje, në lëkurë të pastër.
Lëreni të veprojë përgjatë gjithë natës.
Mëngjesin pasardhës largojeni tepricën me ujin mishelar ose spruconi ujin termal për të intensifikuar hidratimin.

Përbërësit

Uriage Eau Thermale Water Cream Ingredients:
AQUA (WATER, EAU) ● CETEARYL ISONONANOATE ● DIMETHICONE ● BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER ● SQUALANE ● BUTYLENE GLYCOL ● DIGLYCERIN ● PROPANEDIOL ● XYLITYLGLUCOSIDE ● 1,2-HEXANEDIOL ● CETYL ALCOHOL ● ANHYDROXYLITOL ● POLYSORBATE 60 ● GLYCERIN ● TREHALOSE ● UREA ● ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER ● POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6 ● HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER ● XYLITOL ● CHLORPHENESIN ● GLUCOSE ● o-CYMEN-5-OL ● PARFUM (FRAGRANCE) ● PENTYLENE GLYCOL ● SERINE ● SODIUM HYDROXIDE ● SORBITAN ISOSTEARATE ● ALGIN ● CAPRYLYL GLYCOL ● DISODIUM PHOSPHATE ● GLYCERYL POLYACRYLATE ● PULLULAN ● SODIUM HYALURONATE ● t-BUTYL ALCOHOL ● POTASSIUM PHOSPHATE

Uriage Eau Thermale Water Eye Contour Cream Ingredients:
AQUA (WATER, EAU) ● BUTYLENE GLYCOL ● ISONONYL ISONONANOATE ● PROPANEDIOL ● 1,2-HEXANEDIOL ● DIMETHICONE ● POLYMETHYL METHACRYLATE ● TROMETHAMINE ● ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER ● PHENOXYETHANOL ● SODIUM DEXTRAN SULFATE ● XYLITYLGLUCOSIDE ● SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER ● ANHYDROXYLITOL ● ISOHEXADECANE ● GLYCERIN ● TREHALOSE ● UREA ● XYLITOL ● o-CYMEN-5-OL ● POLYSORBATE 80 ● GLUCOSE ● PENTYLENE GLYCOL ● SERINE ● SORBITAN OLEATE ● ALGIN ● CAPRYLYL GLYCOL ● DISODIUM PHOSPHATE ● GLYCERYL POLYACRYLATE ● PULLULAN ● SODIUM HYALURONATE ● POTASSIUM PHOSPHATE

Uriage Eau Thermale Water Sleeping Mask Ingredients:
AQUA (WATER, EAU) ● BUTYLENE GLYCOL ● DIMETHICONE ● GLYCERIN ● 1,2-HEXANEDIOL ● SQUALANE ● AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER ● XYLITYLGLUCOSIDE ● TREHALOSE ● UREA ● ANHYDROXYLITOL ● CHLORPHENESIN ● XYLITOL ● o-CYMEN-5-OL ● PENTYLENE GLYCOL ● SERINE ● PARFUM (FRAGRANCE) ● SODIUM HYALURONATE ● GLUCOSE ● ALGIN ● CAPRYLYL GLYCOL ● DISODIUM PHOSPHATE ● GLYCERYL POLYACRYLATE ● PULLULAN ● ALCOHOL ● LEONTOPODIUM ALPINUM FLOWER/LEAF EXTRACT ● POTASSIUM PHOSPHATE ● CI 42090 (BLUE 1) ● CITRIC ACID ● SODIUM HYDROXIDE

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping