info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Solgar Glucosamine MSM Complex

Çmimi:4,330.00 L 4,329.10 L -0%

Suplement që mbështet funksionin e sistemit skeletik dhe lëvizjen pa sforcime
60 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Formulim, që kombinon glukozaminën me origjinë
vegjetariane me MSM, një burim natyror i squfurit.
Krahas kësaj, formulimi përmban vitaminë C dhe mangan, që marrin pjesë në sintezën e kolagjenit, si dhe ekstrakte të xhinxherit dhe shelgut.
Qëllimi i këtij formulimi është të mundësojë një lëvizje komforte, pa dhimbje, të rrisë fleksibilitetin e artikulacioneve dhe të forcojë strukturën e kockave.
Pa gluten.
Pa produkte të bulmetit.
Pa grurë.
Pa sojë.
Pa maja.
Pa sheqer.
Pa kripë.
Pa ngjyrues.
Pa aromatizues artificialë.
Pa konservues.
Pa ëmbëlsues.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti, nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, nëse përdorni hollues gjaku apo nëse keni një problem shëndetësor të caktuar.
Nuk rekomandohet të përdoret nga persona që kanë alergji nga aspirina, pasi mund të shkaktojë reaksione alergjike.
Në rast alergjie ndërpritet përdorimi i produktit.
Nuk përdoret në persona nën 18 vjeç.
Ruhet në temperaturë dhome.

Përdorimi

Rekomandohet të merren 3 tableta në ditë bashkë me ushqimin, të shoqëruara me një gotë me ujë.
Nuk rekomandohet të kalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Amount Per Serving %DV
Calories 5
Total Carbohydrate 2 g 1%**
Vitamin C (as calcium ascorbate) 100 mg 111%
Manganese (as manganese glycinate†) 5 mg 217%
Glucosamine Hydrochloride (vegetarian, shellfish-free) 1500 mg (1.5 g) ***
MSM (as methylsulfonylmethane, OptiMSM®) 1000 mg (1 g) ***
Ginger 4:1 Extract (Zingiber officinale) [root] (equivalent to 432 mg of Ginger) 108 mg ***
Willow Bark Extract 5:1(Salix alba) [bark] (equivalent to 500 mg of Willow Bark) 100 mg ***
*Daily Value (DV) not established

Microcrystalline Cellulose, Vegetable Cellulose, Silica, Vegetable Magnesium Stearate, Vegetable Glycerin.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping