info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Sun System Lotion SPF 50+

Çmimi:2,600.00 L 1,300.00 L -50%

Locion mbrojtës ndaj diellit për lëkurë tepër të ndjeshme
100 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

,

Suitable For

Spf

Specific For

Përshkrimi

Formulim me një teksturë të lehtë, i përshtatshëm për trupin.
Ofron mbrojtje si ndaj rrezatimit UVA dhe ndaj atij UVB.
Parandalon djegiet dhe irritimet e lëkurës, që vijnë si pasojë e ekspozimit për një kohë të gjatë në diell.
Parandalon dukurinë e fotoplakjes.
Ushqen dhe zbut lëkurën.
Ndihmon për një nxirje uniforme.
Si pasojë e pranisë së filtrave, mund të shkaktojë ngjyrosje të rrobave.
Rezistent ndaj ujit.
Testuar për nikel, krom, kobalt, mërkur dhe paladium.
Testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht.
Jo komedogjenik.

Përdorimi

Aplikohet në lëkurë rreth 30 minuta para ekspozimit ndaj rrezatimit diellor dhe riaplikohet aq herë sa është e nevojshme.

Përbërësit

Aqua (Water) • Ethylhexyl
Methoxycinnamate • C12-15 Alkyl Benzoate • Methylene bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol • Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine • Glycerin • Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone • Titanium Dioxide • Butyl Methoxydibenzoylmethane • Diethylhexyl Carbonate • Triacontanyl PVP • Ceteareth-25 • Glyceryl Stearate • PEG-100 Stearate • Caprylyl Methicone • Cyclopentasiloxane • Cetearyl Alcohol • Cetearyl Isononanoate • Phenoxyethanol • Dimethicone • Decyl Glucoside • Caprylic/Capric Triglyceride • Peucedanum ostruthium Leaf Extract • Buddleja davidii leaf Extract • Artemisia umbelliformis Extract • Pinus pinaster Bark/Bud Extract • Tocopheryl Acetate • Bisabolol • Oryzanol • Propylene Glycol • Hydroxyethylcellulose • Aluminum Stearate • Polyhydroxystearic Acid • Xanthan Gum • Alumina • Diglycerin • o-Cymen-5-ol • Ethylhexylglycerin • Sodium Dehydroacetate • Sodium Benzoate • Potassium Sorbate • Disodium EDTA • Parfum (Fragrance).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping