info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Sun System D-CLAR SPF 50+ Crema Fotoprotettiva Medium

Çmimi:4,190.00 L 2,095.00 L -50%

Krem me ngjyrë qe ofron, mbrojtje nga rrezatimi diellor për lëkurë të hiperpigmentuar.
40 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

40 ml

Skin Type

Specific For

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Krem mbrojtës ndaj diellit, i aftë të parandalojë dhe kundërveprojë në krijimin e njollave kafe.
Nuanca e lehtë lejon të kamuflohet hiperpigmentimi, duke mundësuar kështu një pamje homogjene dhe uniforme.
I përshtatshëm për:
– lëkurë të hiperpigmentuar
– mbrojtje në rast rrezatimi intensiv diellor.

Formulimi i tij:
• garanton një mbrojtje shumë të lartë dhe me spektër të gjerë nga rrezatimi UVB-UVA dhe rehati maksimale në lëkurë;
• kundërvepron dhe maskon hiperpigmentimin e lëkurës;
• parandalon plakjen dhe djegien e lëkurës për shkak të diellit;
• redukton rrezikun e irritimit të syve;
• kryen një veprim elasticizant për lëkurën e shëndetshme

Përdorimi

Tundeni përpara përdorimit.
Aplikojeni në mënyrë uniforme në fytyrë, të paktën 30 minuta përpara ekspozimit në diell.
Riaplikojeni shpesh gjatë ditës.

Përbërësit

LIGHT – Aqua (Water) ● Methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol (nano) ● Ethylhexyl Salicylate ● Butyl Methoxydibenzoylmethane ● Silica ● Isodecyl Neopentanoate ● Dicaprylyl Carbonate ● Dibutyl Adipate ● Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine ● Ethylhexyl Triazone ● CI 77891 (Titanium Dioxide) ● Ceteth-2 ● Ceteareth-25 ● Glycerin ● Niacinamide ● Potassium Cetyl Phosphate ● 3-O-Ethyl Ascorbic Acid ● Polyester-7 ● Decyl Glucoside ● Tris-Biphenyl Triazine (nano) ● Methylpropanediol ● Neopentyl Glycol Diheptanoate ● Glyceryl Dibehenate ● Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer ● CI 77492 (Iron Oxides) ● Cetyl Alcohol ● Tocopheryl Acetate ● Bisabolol ● Oryzanol ● Schisandra chinensis Fruit Extract ● Pinus pinaster Bark/Bud Extract ● Peucedanum ostruthium Leaf Extract ● Buddleja davidii leaf Extract ● Artemisia umbelliformis Extract ● Tetrapeptide-30 ● Tribehenin ● Sodium Dilauramidoglutamide Lysine ● Xanthan Gum ● Glyceryl Behenate ● Diethylhexyl Syringylidenemalonate ● Aluminum Hydroxide ● Butylene Glycol ● Disodium Phosphate ● Propylene Glycol ● CI 77491 (Iron Oxides) ● Sodium Lauroyl Glutamate ● CI 77499 (Iron Oxides) ● Lysine ● Caprylic/CapricTriglyceride ● Magnesium Chloride ● Diglycerin ● Tocopherol ● Sodium Hydroxide ● Caprylyl Glycol ● Ethylhexylglycerin ● Phenylpropanol ● Propanediol ● Sodium Benzoate ● Potassium Sorbate ● Parfum (Fragrance). MEDIUM – Aqua (Water) ● Methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol (nano) ● Ethylhexyl Salicylate ● Butyl Methoxydibenzoylmethane ● Silica ● Isodecyl Neopentanoate ● Dicaprylyl Carbonate ● Dibutyl Adipate ● Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine ● Ethylhexyl Triazone ● CI 77891 (Titanium Dioxide) ● Ceteth-2 ● Ceteareth-25 ● Glycerin ● Niacinamide ● Potassium Cetyl Phosphate ● 3-O-Ethyl Ascorbic Acid ● Polyester-7 ● Decyl Glucoside ● Tris-Biphenyl Triazine (nano) ● Methylpropanediol ● Neopentyl Glycol Diheptanoate ● CI 77492 (Iron Oxides) ● Glyceryl Dibehenate ● Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer ● Cetyl Alcohol ● Tocopheryl Acetate ● Bisabolol ● Oryzanol ● Schisandra chinensis Fruit Extract ● Pinus pinaster Bark/Bud Extract ● Peucedanum ostruthium Leaf Extract ● Buddleja davidii leaf Extract ● Artemisia umbelliformis Extract ● Tetrapeptide-30 ● Tribehenin ● Sodium Dilauramidoglutamide Lysine ● Xanthan Gum ● CI 77491 (Iron Oxides) ● CI 77499 (Iron Oxides) ● Glyceryl Behenate ● Diethylhexyl Syringylidenemalonate ● Aluminum Hydroxide ● Butylene Glycol ● Disodium Phosphate ● Propylene Glycol ● Sodium Lauroyl Glutamate ● Lysine ● Caprylic/CapricTriglyceride ● Magnesium Chloride ● Diglycerin ● Tocopherol ● Sodium Hydroxide ● Caprylyl Glycol ● Ethylhexylglycerin ● Phenylpropanol ● Propanediol ● Sodium Benzoate ● Potassium Sorbate ● Parfum (Fragrance).

La lista di ingredienti può subire dei cambiamenti, il consumatore deve far riferimento al packaging del prodotto per la lista ingredienti più aggiornata.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping