info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Physalis ACE Selenium

Çmimi:2,700.00 L 2,295.00 L -15%

Suplement ushqimor me vitaminat A, C, E dhe selen
Kuti x 45 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

45 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Stresi oksidativ shkaktohet nga një radikalet e lirë, të formuara nga faktorë të brendshëm (proçese kimike që ndodhin në organizëm) dhe faktorë të jashtëm (duhanpirja, faktorë mjedisorë, dietë e varfër ushqimore).

Physalis ACE Selenium është një suplement ushqimor që përmban të gjitha vitaminat (A, C, E) dhe mineralet (selen, zink) të cilat veprojnë kundër radikaleve të lirë.
Vitamina C është në formën e esterit, një formë më delikate me stomakun, më pak acide dhe që qëndron për kohë më të gjatë aktive në organizëm. Pakëson lodhjen.
Vitamina C, së bashku me zinkun, selenin dhe vitaminën A kontribuojnë në mirë-funksionimin e sistemit imunitar.

Suplementet ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nuk duhet të përdoret për kohë shumë të gjatë pa ndërprerje.
Pacientët që kanë probleme me veshkat, nuk duhet të konsumojnë më shumë se 200 mg vitaminë C në ditë pasi mund të shfaqet fenomeni I hiperoksalemisë.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohen 1 ose 2 tableta në ditë, në mëngjes ose/dhe në darkë pas vaktit ushqimor, të shoqëruara me një gotë ujë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

gum arabic, Ester-C® (calcium ascorbate/threonate), vitamin E, zinc bisglycinate, natural ß-carotene, gelling agent: hydroxypropyl methylcellulose, rice flour (Oryza sativa), glazing agent: fatty acids, melon concentrate (1.8%), selenomethionine, emulsifier: glycerol, chromium picolinate.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping