info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Liquid Hyaluronic Acid

Çmimi:4,500.00 L 4,050.00 L -10%

Solucion oral me acid hialuronik
473 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

473 ml

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Acidi hialuronik është një substancë që ndodhet në çdo ind të trupit, por kryesisht në indin lidhor si: lëkura dhe kartilagjet.
Ai gjendet në hapësirën ndërmjet dy kockave, duke luajtur kështu rolin e një lubrifikuesi.
Shmang fërkimin midis kockave dhe rrit rezistencën e tyre.
Krahas acidit hialuronik solucioni përmban gjithashtu vitaminën D dhe substanca të tjera të nevojshme për artikulacionet.
Përmban xilitol.
Me shije manaferrash.

Pa gluten.
Pa vezë.
Pa produkte të bulmetit.
Pa OMGJ.
I përshtatur me dietën Kosher.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarinaë.
I prodhuar sipas GMP-së.
I çertifikuar nga UL.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Këshillohuni me mjekun tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një problem shëndetësor të caktuar.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Përdorimi

Tunde para çdo përdorimi.
Rekomandohet të merren 15ml 1 ode 2 herë në ditë.
Mund të pihet direkt ose e përzjerë me ujë dhe lëng frutash.
Pas hapjes ruhet nw frigorifer 2˚C-8˚C.

Përbërësit

Supplement Facts
Serving Size: 1 Tablespoon (15 mL)
Servings Per Container: about 32
Amount per Serving % Daily Value
Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet.
† Daily Value not established.
Calories 20
Total Carbohydrate 5 g 2%**
Xylitol 2 g †
Sodium 10 mg <1% Vitamin A (as Retinyl Palmitate) 300 mcg 33% Vitamin D (as Ergocalciferol) 10 mcg (400 IU) 50% Vitamin E (as d-alpha Tocopherol) 20 mg 133% Hyaluronic Acid (from Sodium Hyaluronate) 100 mg † L-Proline (Free-Form) 100 mg † L-Lysine (from L-Lysine HCl) 100 mg † Other Ingredients: De-ionized Water, Vegetable Glycerin, Xylitol, Natural Flavors, Citric Acid and Potassium Sorbate (as preservative).