info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Kid Cal Chewables

Çmimi:2,500.00 L 2,250.00 L -10%

Suplement me kalçium, magnez dhe vitaminë D për fëmijë mbi 2 vjeç
Paketim x 100 tableta të përtypshme

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Kalçiumi është një element i rëndësishëm për kockat dhe për shumë proçese që ndodhin në organizëm.
Në rastet kur dieta ushqimore e fëmijëve nuk plotëson nevojat ditore me kalçium, rekomandohet marrja e suplementeve shtesë.
Kid Cal është një suplement në formën e tabletave të përtypshme, me shije portokalli tepër të pëlqyeshme nga fëmijët.
Përmban kalçium, magnez dhe vitaminë D të nevojshme për rritjen, për kockat dhe për sistemin imunitar.
Pa OMGJ.
Pa sheqer.
Pa gluten.
Pa vezë.
Pa produkte të bulmetit.
Përmban sojë dhe vaj kokosi.
I përshtatur me dietën Kosher.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.
I çertifikuar nga UL.
I prodhuar sipa GMP-së.
Nëse fëmija është duke përdorur medikamente të tjera apo ka një patologji të caktuar, këshillohuni me mjekun tuaj para përdorimit të suplementit.
Produlti përmban xylitol, i cili është i dëmshëm për kafshët.
Pas hapjes ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Suplementet nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet që për
fëmijët mbi 2 vjeç të merret 1 tabletë e përtypshme në ditë.

Përbërësit

Serving Size: 1 Chewable Tablet
Servings Per Container: 100
Amount per Serving % Daily Value

Children Under 4 yrs. 4 yrs. Old and Over
Calories 5
Total Carbohydrate 1 g † <1%*
Sugars 0 g † †
Xylitol <1 g † †
Vitamin A
(100% as Beta-Carotene) 200 IU 8% 4%
Vitamin D (as Ergocalciferol) 100 IU 25% 25%
Calcium
(Calcium Citrate) 100 mg 13% 10%
Magnesium
(from Magnesium Citrate) 50 mg 25% 13%
Other Ingredients: Xylitol, Hydroxypropyl Cellulose, Natural Orange Fruit Juice Powder, Stearic Acid (vegetable source), Microcrystalline Cellulose, Coconut Oil Powder, Xanthan Gum, Citric Acid, Natural Flavors, Organic Stevia Leaf Extract (Enzyme-Modified Steviol Glycosides) and Silicon Dioxide.