info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Iron 18mg

Çmimi:1,500.00 L 1,350.00 L -10%

Suplement me hekur në formën e bisglicinatit të hekurit
Paketim x 120 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Hekuri është një mineral esencial i cili luan rol thelbësor në prodhimin e energjisë, fuksionimin e sistemit imunitar dhe shëndetin neurologjik. Hekuri është përbërës esencial i hemoglobinës, molekula që transporton oksigjenin tek qelizat e trupit dhe mioglobinës, e cila lidh oksigjenin që përdoret nga muskujt.
Në këtë formulim hekuri është në formën e bisglicinatit të hekurit, i cili ka treguar përthithje më të lartë se kripërat e tjera të hekurit si dhe më pak efekte anësore në organizëm.
Pa gluten.
Pa OMGJ.
Pa produkte të bulmetit.
Pa vezë.
Pa sojë.
Pa arra.
I përshtatur me dietën Halal dhe Kosher.
I çertifikuar nga UL.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.
I prodhuar sipas GMP.
Suplementet nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore ditore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo vuani nga një sëmundje specifike këshillohuni me mjekun tuaj para se të përdorni produktin.
Mos kaloni dozën ditore të lëjuar, përveç rasteve kur rekomandohet nga mjeku.
Mbidozimi me hekur mund të jetë fatal për fëmijët nën 6 vjeç.
Pas hapjes ruhet në një vend të freskët dhe pa lagështi.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1
kapsul në ditë bashkë me ushqimin.

Përbërësit

Serving Size: 1 Veg Capsule
Servings Per Container: 120
Amount per Serving % Daily Value
Iron
(from Ferrous Bisglycinate) (Ferrochel®) 18 mg 100%
Other Ingredients: Rice Flour, Hypromellose (cellulose capsule), Stearic Acid (vegetable source) and Silicon Dioxide.