info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Neostrata Restore Reactive Neutralizing Serum

Çmimi:6,770.00 L

Serum i lehtë freskues, i cili eleminon skuqjen, përmirëson barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe e qetëson atë nga mbindjeshmëria.
29 g

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

29 g

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Serum i lehtë freskues i formuluar me BioCalm KompleksTM.
Në sajë të principeve aktive mundëson eleminimin e skuqjeve, përmirëson barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe e qetëson atë nga mbindjeshmëria.
Ideal për lëkurat me rosacea (shfaqje e kapilarëve të zgjeruar në lëkurë).

BioCalm Complex është përbërës bio-aktiv i serumit, i cili shërben për të ndihmuar ndërprerjen e zinxhirit (kaskadës) së inflamacionit, për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës dhe për të lehtësuar ndjesinë e skuqjes dhe irritimit të lëkurës.
Formula e patentuar Bionic / PHA ndihmon në rivendosjen dhe në forcimin e pengesave mbrojtëse të lëkurës, duke qetësuar lëkurën e irrituar dhe duke reduktuar skuqjen.
Vitamina E dhe Ekstrakti i Çajit të Bardhë, antioksidantë të fuqishëm, ndihmojnë në zbutjen e dëmeve të shkaktuara nga rrezet UV dhe nga stresi oksidativ.
Si rezultat, lëkura është e qetë dhe skuqja neutralizohet.

Pa vaj.
Pa parfum.
Jo komedogjenik.

Përdorimi

Aplikojeni serumin pas pastrimit të lëkurës në mëngjes dhe në darkë.
Lëreni të përthithet nga lëkura para se të aplikoni hidratuesin, make-upin ose një krem dielli në mëngjes.

Përbërësit

Key ingredients
• 6% PHA (GLUCONOLACTONE AND LACTOBIONIC ACID)
• PALMITOYL TRIPEPTIDE-8
• ANTIOXIDANT EXTRACTS (WILLOWHERB AND ALGAE EXTRACTS
Aqua/Water/Eau, Butylene Glycol, Gluconolactone, Isocetyl Stearate, Hydrogenated Polydecene, Arginine, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Lactobionic Acid, Dimethicone, Magnesium Aluminum Silicate, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Ascophyllum Nodosum Extract, Tocopheryl Acetate, Palmitoyl Tripeptide-8, Asparagopsis Armata Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Ammonium Glycyrrhizate, Caffeine, Bisabolol, Zinc Gluconate, Sorbitol, Mannitol, Ammonium Hydroxide, Propylene Glycol, Dextran, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Caprylyl Glycol, Isopropyl Titanium Triisostearate, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Chromium Oxide Greens (CI 77288).