info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Neostrata Enlighten Pigment Controller

Çmimi:3,990.00 L

Krem për zbardhjen e njollave kafe në fytyrë.
30 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, , ,

Brand

Formulation

Masa

30 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Një formulë e avancuar me teknologji klinikisht të provuar për të kontrolluar pigmentimin dhe për të parandaluar formimin e njollave të reja të errëta.

Kombinimi sinergjik i përbërësve shumë aktivë (neoglucosamina, retinoli (0.01%) dhe vitamina C e stabilizuar) nxisin ripërtërritjen qelizore duke ndikuar në zbehjen e hiperpigmentimeve dhe njollave të lëkurës.
Vitamina E mbron lëkurën nga dëmtimet e mëtejshme.

Përdorimi

Aplikojeni kremin një herë në ditë, dy javët e para dhe dy herë në ditë në vazhdimësi.
Kufizoni ekspozimin në diell gjatë dhe pas përdorimit, për të parandaluar shfaqjen e njollave të errëta.
Rekomandohet të përdorni një krem mbrojtës ndaj diellit pas përdorimit të këtij produkti.

Përbërësit

Key ingredients
– NEOGLUCOSAMINE® 0.1% RETINOL
– BRIGHTENING PLANT EXTRACTS
– STABILIZED VITAMIN C
– AND A POTENT ANTIOXIDANT FOUND IN TURMERIC.

Aqua/Water/Eau, Acetyl Glucosamine, PEG-8, Dimethicone, Butylene Glycol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Octyldodecyl Neopentanoate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Propylene Glycol Hydroxystearate, Hydrogenated Polyisobutene, Cetearyl Alcohol, Nylon-12, Ascorbyl Glucoside, Arginine, Retinol, Tetrahydrodiferuloylmethane, Citric Acid, Tocopheryl Acetate, Glycerin, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Achillea Millefolium Extract, Alchemilla Vulgaris Extract, Malva Sylvestris (Mallow) Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Primula Veris Extract, Veronica Officinalis Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Extract, Elettaria Cardamomum Seed Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower/Leaf/Stem Extract, Eugenia Caryophyllus (Clove) Flower Extract, Gardenia Tahitensis Flower Extract, Hedychium Spicatum Extract, Hibiscus Abelmoschus Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower/Leaf Extract, Plumeria Rubra Flower Extract, Polianthes Tuberosa Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, PEG-75 Stearate, Ceteth-20, Steareth-20, Polysorbate 20, Xanthan Gum, Cetyl Alcohol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Disodium EDTA, BHT, Limonene, Hydroxycitronellal, Linalool, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Yellow 5 (CI 19140), Red 33 (CI 17200).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Price
 • Stock
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Krahaso