info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Guam Il Leggins Pinocchietto FIR

Çmimi:L6,500.00 L5,200.00 -20%

Streçe të holla tonifikuese dhe
anti-celulit

Stock: In stock

Additional information

Masa

S/M

Brand

Formulation

Specific For

Action

Suitable For

Përshkrimi

Streçe Guam të përbëra nga një copë e hollë, të përshtatshme për t’u veshur gjatë përditshmërisë ose gjatë periudhës kur merreni me sport.
Kanë për qëllim:
-të pakësojnë celulitin;
-të rrisin tonicitetin e lëkurës;
-të rrisin elasticitetin e lëkurës;
-të favorizojnë mikroqarkullimin e gjakut.
Janë krijuar duke u bazuar në teknologjinë GUAM-ENAMA.
Streçet shfrytëzojnë teknologjinë e mikroinkapsulimit të algave Guam me çlirim në mënyrë graduale dhe benefitet e rrezeve infra të kuqe të largëta (FIR).

Materiali i përdorur EMANA është një mikrofibër poliamidi që përmban kristale mineralesh bioaktive, të cilat absorbojnë nxehtësinë e trupit dhe e shndërrojnë në rrezatim infra të kuq të largët (FIR).
Kristalet aktive të mineraleve favorizojnë mikroqarkullimin e gjakut dhe duke qënë se janë të integruara me streçet e ruajnë veprimin e tyre pothuajse gjatë gjithë jetëgjatësisë së streçeve.

Algat e mikroinkapsuluara çlirohen në mënyrë graduale dhe e ruajnë veprimin e tyre dhe pas disa javësh përdorim. Rekomandohet që në këtë periudhë të përdoret bashkë me streçet dhe një produkt i linjës Fangocrema Guam.

I çertifikuar nga Oeko-Tex® Classe I.
Ngjyrë e zezë.
Masa S/M (42-44)
Perimetri i belit 68 – 80 cm
Perimetri i vitheve 94 – 106 cm

Përdorimi

Streçet vishen 6 orë në ditë për 30 ditë.
Mund të përdoren pas shtatzënisë, por jo gjatë saj.
Lahen në temperaturë jo më të lartë se 40 ˚ C.
Nuk behet proçesi i centrifugës.
Nuk vendosen në tharësen e rrobave.
Nuk hekurosen.

Përbërësit

Aqua, Capric Caprylic Triglyceride, Laminaria Digitata Powder.