info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Guam Panty Snell Massagiante

Çmimi:L6,900.00 L5,520.00 -20%

Korse masazhuese dhe
rimodelese për zonën e barkut dhe vitheve

Stock: In stock

Additional information

Masa

S/M

Brand

Formulation

Specific For

Action

Suitable For

Përshkrimi

Korse që ushtron një efekt masazhues, e përshtatshmë për t’u përdorur gjatë përditshmërisë dhe kur jeni duke u marrë me sport.
Pakëson celulitin dhe rimodelon zonën e barkut dhe të vitheve.
Tonifikon lëkurën, rrit elasticitetin e saj dhe përmirëson mikroqarkullimin kutan.

Korseja është përftuar nga kombinimi
i teknologjisë GUAM-EMANA.
Materiali i përdorur Emana, është një mikrofibër poliamidi që përmban kristale mineralesh bioaktive, të cilat absorbojnë nxehtësinë e trupit dhe e shndërrojnë në rrezatim infra të kuq të largët (FIR).
Kristalet e mineraleve përmirësojnë mikroqarkullimin e gjakut në nivel kutan. Duke qënë se janë të integruara në materialin e korsesë, këto kristale e ushtrojnë veprimin e tyre gjatë gjithë kohës që ju e përdorni atë.

Korseja përmban algat Guam dhe kafeinë të mikroinkapsuluara, të cilat çlirohen në mënyrë graduale dhe e ruajnë efektin e tyre dhe pas disa javësh përdorimi.
Korseja është shumë e rehatshme dhe mundëson të lëvizësh lirisht.

Të çertifikuara nga Oeko-Tex® Classe I.
Ngjyrë e zezë.
Masa S/M (42-44)
Perimetri i belit 68 – 80 cm
Perimetri i vitheve 94 – 106 cm

Përdorimi

Korseja vishet 6 orë në ditë për 30 ditë.
Mund të përdoret pas shtatzënisë, por jo gjatë saj.
Lahen në temperaturë jo më të lartë se 40 ˚ C.
Nuk behet proçesi i centrifugës.
Nuk vendoset në tharësen e rrobave.
Nuk hekuroset.

Përbërësit

Aqua, Caprylic Capric Triglyceride, Caffeine, Laminaria Digitata Powder.