info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Gonadosan Fertilovit M Plus

Çmimi:11,999.70 L

Suplement fertiliteti për meshkuj
Kuti x 90 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Action

Suitable For

Lactose Gluten

,

Përshkrimi

Fertilovit M Plus është një suplemet me qëllime mjekësore i përdorur për problemet e fertilitetit te meshkujt.
Ndotja, çrregullimet hormonale, dieta e varfër ushqimore, duhani, alkooli ndikojnë negativisht në sasinë dhe cilësinë e spermës.
Ky suplement synon të zgjidhë këto probleme në sajë të kombinimit të substancave antioksiduese, aminoacideve dhe mineraleve ku përmendim:
-vitamina C dhe E, në sajë të vetive antioksiduese mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ;
-zink, që mban nivele normale të testosteronit në gjak;
-selen, i nevojshëm për proçesin e spermatogjenezës;
-argininë, e nevojshme për sintezën e protaminave që marrin pjesë në spermatogjenezë.
Nuk përmban laktozë.
Nuk përmban xhelatinë.
Nuk përmban gluten.
I testuar klinikisht.
Nuk rekomandohet të tejkalohen dozat ditore të lejuara.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1 kapsulë në mëngjes dhe 1 në darkë pas ushqimit, e shoqëruar me një gotë me ujë.

Përbërësit

L-carnitine-L-tartrate, L-citrulline (20,1 %), glazing agent hydroxypropylmethylcellulose (capsule), D-alpha-tocopheryl succinate,
L-ascorbic acid, bulking agent rice flour, anti-caking agent
magnesium salts of fatty acids, N-acetyl-L-cysteine, L-glutathione
(reduced), zinc oxide, coenzyme Q10, anti-caking agent silicon
dioxide, lycopene, pteroylmonoglutamic acid, sodium selenite,
coloring agent titanium dioxide (capsule), coloring agent ammonia
caramel (capsule).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping