info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Germaine de Capuccini Excel Therapy O2 Urban Shield SPF 50

Çmimi:5,500.00 L 4,950.00 L -10%

Emulsion me faktor mbrojtës SPF 50 kundër rrezatimit të dëmshëm dhe ndotjes urbane.
30 ml

Stock: Ka stok

SKU: GRM037
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

30 ml

Skin Type

Specific For

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Emulsion me teksturë të lehtë, i cili siguron mbrojtje të lartë kundër rrezeve UV dhe ndotjes, ndërkohë që riparon dëmtimet qelizore të shkaktuara nga këto agresorët e jashtëm.
Nuk lë ndjesi të yndyrshme.
E përshtatshme për të gjitha tipet e lëkurës, për përdorim gjatë gjithë vitit.

Multi-Block Detox:
Antioksidant i fuqishëm
Ofron një nivel të lartë mbrojtje kundër efekteve të ndotjes së mjedisit
Riparon qelizat
Mbron lëkurën nga oksidimi i shkaktuar nga radikalet e lirë.

MPC-Defense Complex:
Mbron nga rrezatimi UV
Rikthen gradualisht gjendjen optimale të lëkurës
Stimulon citokinat mbrojtëse që qetësojnë dhe ribalancojnë lëkurën
Përmirëson hidratimin.

Përdorimi

Urban Shield është formuluar me një teksturë të lehtë, perfekte për t’u përdorur në sipër hidratuesit tuaj.
Çdo mëngjes, masazhoni butësisht një sasi të vogël në fytyrë, qafë dhe dekolte. Shmangni zonën e syve.
Perfekt për t’u përdorur si primer.

Përbërësit

Cyclopentasiloxane, Aqua (Water), Zinc Oxide, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Titanium Dioxide, PEG-10 Dimethicone, Phenethyl Benzoate, Pentylene Glycol, Talc, Tromethamine, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Cyclohexasiloxane, Hydrogen Dimethicone, Lactis Proteinum (Milk Protein), Glycerin, Decyl Glucoside, Caprylic/Capric Triglyceride, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Dimethylmethoxy Chromanol, Magnesium Stearate, Lactose, Disteardimonium Hectorite, Zirconium Dioxide, Silica, Aluminum Hydroxide, Caprylhydroxamic Acid, Disodium EDTA, o-Cymen-5-ol, Caprylyl Glycol, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Linalool, Benzyl Salicylate, Citronellol, Limonene, Cinnamyl Alcohol, Eugenol.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping