info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Germaine de Capuccini Balancing Purifying Lotion

Çmimi:4,000.00 L 3,600.00 L -10%

Locion pastrues dhe balancues, specifik për lëkurë të kombinuar dhe të yndyrshme.
200 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

200 ml

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Locion tonifikues oil-free i cili minimizon poret e dukshme, largon papastërtitë dhe përgatit lëkurën për hidratuesin.
I formuluar me ekstrakte bimësh dhe lulesh, ky tonik qetëson, ribalancon dhe eksfoljon butësisht lëkurën duke ofruar një ndjesi freskie.
Specifik për lëkurë të kombinuar dhe të yndyrshme.

Ekstrakte nga Cimicifuga
Bisabolol: agjent qetësues, anti-inflamator, anti-fungal dhe anti-bakterial.
Kombinimi i acideve të frutave (AHA’s) – acid laktik, acid glikolik, acid citrik dhe acid tartarik të cilat përmirësojnë teksturën e lëkurës dhe kanë efekt eksfoljues.
Acidi salicilik: me veti keratolitike, favorizon deskuamimin dhe rigjenerimin e shtresës së korneumit dhe normalizon keratinizimin e dëmtuar të lëkurës.

Pa alkool.
Pa parabene.

Përdorimi

Aplikojeni butësisht në fytyrë, qafë dhe dekolte. Shmangni zonën e syve.

Përbërësit

Aqua (Water), Propylene Glycol, Pentylene Glycol, Glycerin, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Passiflora Edulis Fruit Extract, Ananas Sativus (Pineapple) Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Bisabolol, Salicylic Acid, Alcohol Denat., Ethylhexyl Methoxycinnamate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Polysorbate 20, Octoxynol-12, Alcohol, Hydroxyethylcellulose, Potassium Sorbate, Sodium Bisulfite, Disodium EDTA, Triethanolamine, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance), Benzyl Benzoate, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, CI 42090 (Blue 1).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping