info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Canova Aloezinc 20 Soothing Cream

Çmimi:2,250.00 L

Krem qetësues i rekomanduar për mbrojtjen e lëkurës delikate, të ndjeshme që është e prirur për irritim dhe skuqje.
75 ml

Stock: Ka stok

SKU: CAN002
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

, , , ,

Brand

Formulation

Masa

75 ml

Skin Type

Specific For

,

Suitable For

, ,

Përshkrimi

Krem ​​qetësues, i rekomanduar për mbrojtjen e lëkurës delikate dhe të ndjeshme, që është e prirur ndaj irritimit dhe skuqjes.
Mbron dhe riparon qelizat epiteliale, duke e bërë atë një ndihmës kozmetik efektiv për terapitë e gjendjeve ekzematoze (dermatiti atopik dhe dermatiti i kontaktit) dhe një trajtim efikas për skuqjen e zonës së pelenave.

Formuluar me përqendrim të lartë të oksidit të zinkut (20%).
Përmban gjithashtu aloe vera, acid 18-ß-glicirretik dhe lipide vegjetale për të zbutur dhe zbutur lëkurën dhe gjithashtu për ta mbrojtur atë nga agjentët mjedisorë që mund të shkaktojnë acarim.

Përdorimi

Aplikojeni kremin një ose disa herë në ditë në zonat e interesuara dhe masazhojeni butësisht deri në përthithje të plotë.

Përbërësit

AQUA, ZINC OXIDE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, PARAFFINUM LIQUIDUM, DIMETHICONE, PEG-22/DODECYL GLYCOL COPOLYMER, GLYCERIN, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, CERA ALBA, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, PHENOXYETHANOL, TOCOPHERYL ACETATE, GLYCYRRHETINIC ACID, MAGNESIUM SULFATE, PARFUM, ALLANTOIN, LECITHIN, CITRIC ACID, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM SULFITE.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping