info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Avene Creme Teinte SPF 50+

Çmimi:L2,800.00 L1,960.00 -30%

Krem me ngjyrë mbrojtës nga dielli spf 50 50 ml.
Krem me ngjyrë mbrojtës ndaj rrezatimit diellor për lëkura të ndjeshme normale të thata.

Stock: In stock

SKU: AV070

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

, ,

Spf

Action

,

Përshkrimi

Mbron 100% nga rrezatimi i dëmshëm ultravjollcë ( UVA dhe UVB).  Reziston deri në 40 minuta kur është në kontakt me ujin. Një formulim jo i yndyrshëm që matifikon lëkurën, nuk e irriton atë dhe absorbohet lehtësisht.

Përdorimi

Aplikohet rreth 15 minuta para ekspozmit në diell dhe riaplikohet çdo dy-tre orë.

Përbërësit

Avene Aqua, Octocrylene, Butylene Glycol, Titanium Dioxide, C 12-15 Alkyl Benzoate, Diisopropyl Adipate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Aqua, Dimethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclomethicone, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, PVP/Eicosene Copolymer, Caprylic Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Parfum (Fragrance), Glyceryl Behenate, Glyceryl Dibehenate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, CI 77492, CI 77491, CI 77499, Isohexadecane, Polysorbate 60, Propylene Glycol, Silica, Sodium Myristate Glutamate, Sorbic Acid, Sorbitan Isostearate, Stearyl Alcohol, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Xanthan Gum.