info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Avene Compact Sable SPF 50+

Çmimi:L3,300.00

Pudër kompakte me ngjyrë mbrojtëse nga dielli

10g

Stock: In stock

SKU: AV125

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

,

Suitable For

,

Spf

Action

,

Përshkrimi

Pudër kompakte me ngjyrë dhe faktor mbrojtës ndaj diellit SPF 50+, për lëkura intolerante. Ofron mbrojtje ndaj rrezatimeve UVA dhe UVB dhe ndaj radikaleve të lira. I jep një ngjyrë uniforme lëkurës. E disponueshme në dy nuanca: ngjyrë ari dhe rëre. Rezistente ndaj ujit. Pa filtra kimikë, pa parfum.

Përdorimi

Aplikohet para ekspozimit në diell dhe riaplikohet disa herë në ditë.

Përbërësit

DIMETHICONE. TITANIUM DIOXIDE [NANO]. HYDROGENATED POLYISOBUTENE. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). PHENYL TRIMETHICONE. ISODECYL NEOPENTANOATE. ZINC OXIDE [NANO]. SQUALANE. TALC. ETHYLHEXYL HYDROXYSTEARATE. POLYETHYLENE. IRON OXIDES (CI 77492) (CI 77491) (CI 77499). POLYMETHYL METHACRYLATE. SILICA. POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE. ALUMINA. STEARIC ACID. AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). BEESWAX (CERA ALBA). BHT. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. MICROCRYSTALLINE WAX (CERA MICROCRISTALLINA). PHENOXYETHANOL. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE.