info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Avene Cleanance Solaire spf 50 50 ml

Çmimi:L2,900.00 L2,030.00 -30%

Cleanance – krem mbrojtës nga dielli spf 50 50ml.
Krem mbrojtës nga dielli spf 50 për lëkura akneike.

Stock: In stock

SKU: AV078

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Suitable For

, ,

Spf

Action

,

Pershkrimi

Formulim i përshtatshëm për të ofruar mbrojtje nga dielli për lëkura të ndjeshme me tendencë akneike. Ofron mbrojtje si ndaj rrezatimit UVA dhe ndaj atij UVB. Në sajë të pranisë së monolaurinës e matifikon lëkurën dhe pakëson ndjesinë e yndyrës. Pa paraben, pa silikon.

Perdorimi

Aplikohet në fytyrë para ekspozimit në diell dhe më pas riaplikohet disa herë gjatë ditës.

Perberesit

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), C12-15 Alkyl Benzoate, Methylene Bis-Benzatriazolyl Tetramethylbutylphenol [Nano], Cetearyl Isononanoate Water (Aqua), Disopropyl Adipate, Isodecyl Neopentanoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diethylhexyl Butamido Triazone, Polymethyl Methacrylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Potassium Cetyl Phosphate, Decyl Glucoside, Glyceryl Laurate Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Benzoic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Fragrance (Parfum), Glyceryl Behenate, Glyceryl Dibehenate, Hydrogenated Palm Glycerides Hydrogenated Palm Kernel Glycerides, Propylène Glycol, Silica, Sodium Hydroxide, Tocopheryl, Glucoside, Tribehennin, Xanthan Gum, Zinc Gluconate.