info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Yanola Pregna

Çmimi:3,380.00 L

Suplement ushqimor i formuluar specifikisht për fermat gjatë shtatzënisë
Paketim x 30 tableta + 30 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: YAN03
Etiketa: , , , , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

,

Masa

30 kapsula, 30 tableta

Suitable For

Yanola Pregna është një suplement ushqimor i formuluar posaçërisht për femrat gjatë shtatzënisë.

Ky suplement:
-pakëson defektet që mund të shkaktohen gjatë lindjes në tru dhe në palcën kurrizore;
-mbështet zhvillimin e trurit dhe të shikimit te fetusi;
-pakëson rrezikun për preeclampsia (një komplikacion në shtatzëni, që karakterizohet nga presion i lartë i gjakut dhe dëmtim i veshkave apo mëlçisë të nënës)
-rrit furnizimin me oksigjen.

Përmban:
-vitaminën C, e cila mbështet rritjen dhe zhvillimin normal të fetusit dhe ndihmon në përthithjen e hekurit;
-vitaminën K, e cila shkon në mëlçi dhe është e nevojshme për një proçes normal koagulimi;
-biotinë, e nevojshme për funksionimin normal të gjendrave të djersës, pakëson lodhjen dhe depresionin;
-zink dhe selen, me veti antioksiduese;
-ekstraktet e xhinxherit, të cilat ndikojnë pozitivisht në parandalimin e të përzjerave dhe problemeve me tretjen;
-probiotikë, të cilët ulin aciditetin e stomakut, pakësojnë fenomenin e konstipacionit, forcojnë sistemin imunitar të foshnjës dhe ulin rrezikun për shfaqjen e diabetit gestacional;
-CoQ10, ndihmon në normalizimin e presionit të gjakut.

Formulimi përmban dhe EPA dhe DHA.
DHA -ja është i rëndësishëm për zhvillimin e sistemit nervor te fetusi, për rritjen dhe zhvillimin normal, si dhe për përmirësimin e shikimit.
EPA merr pjesë në përgjigjet inflamatore, forcon imunitetin dhe mbështet funksionimin normal të zemrës.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohet të konsumohet një kapsulë dhe një tabletë në ditë, e shoqëruar me një gotë ujë.
Për një përthithje më të mirë, këshillohet që të merren gjatë ushqimit.
Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.

vitamin c, vitamin D3, vitamin K, vitamin B1, vitamin B2, niacin, vitamin B6, folic acid, vitamin B12, biotin, pantothenic acid, iron, iodine, magnesium, zinc, selenium, copper, manganese, chromium, molybdenium, CoQ10, probiotic blend, spirulina, lecithin, fish oil, dicalcium phosphate, vegetable cellulose, croscarmellose sodium, stearic acid, silicon dioxide, magnesium stearate, vegetable coating, gelatin

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.