info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Neostrata Skin Active Cellular Restoration

Çmimi:8,900.00 L 7,120.00 L -20%

Krem nate rigjenerues për lëkurën.
50 g

Stock: Ka stok

SKU: NEOS30
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

, , , ,

Brand

Formulimi

Masa

50 g

Skin Type

Specific For

,

Suitable For

NeoStrata Skin Active Cellular Restoration Night Cream është një krem i cili rigjeneron qelizat, rindërton matriksin e thellë të lëkurës dhe redukton dëmtimin oksidativ, duke bërë të mundur që lëkura të jetë sa më e tonifikuar, e butë dhe rrezatuese.

Kjo formulë përmban ekstrakte të qelizave të mollës, të cilat mbrojnë dhe zgjasin jetën e qelizave të lëkurës, duke ndihmuar në ngadalësimin e proçesit të plakjes.
Peptidet dhe acidi glikolik nxisin prodhimin e kolagjenit dhe GAG-s, duke realizuar mbushjen e lëkurës në mënyrë që rrudhat të zbuten nga brenda jashtë.
Një kombinim i fuqishëm i antioksidantëve si acid maltobionik dhe glukonolaktonet ndihmojnë në stimulimin e riparimit të shtresave të thella të lëkurës, duke ndryshuar metalet oksiduese të dëmshme dhe duke neutralizuar enzimat MMP për të parandaluar shkatërrimin e kolagjenit.
Përveç kësaj, ekstrakti i farave të rrushit, një polifenol i njohur për vetitë e tij antiinflamatore, së bashku me ekstraktet antioksiduese të shegës, boronicës dhe acai-t, sigurojnë mbrojtjen e qelizave kundër plakjes nga agjentët e jashtëm mjedisorë.

NeoStrata Cellular Restoration (Skin Active) është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, përveç atyre të ndjeshme.

Aplikojeni në darkë në fytyrë dhe qafë të pastruar paraprakisht.

Kujdes:
Ky produkt përmban alfa hidroksi acide (AHA) që mund të rrisin ndjeshmërinë e lëkurës suaj ndaj diellit dhe veçanërisht mundësinë e djegies prej tij.
Përdorni një krem mbrojtës me SPF dhe kufizoni ekspozimin në diell gjatë përdorimit të këtij produkti.

Key ingredients
• AHA/PHA COMPLEX (GLYCOLIC ACID (AHA) GLUCONOLACTONE (PHA) AND MALTOBIONIC ACID (PHA))
• DELUXE CREAM FORMULATION WITH POTENT ANTIOXIDANTS
• PEPTIDES AND A FRUIT STEM CELL EXTRACT

Aqua/Water/Eau, Glyceryl Stearate, Glycolic Acid, Maltobionic Acid, Gluconolactone, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, lsononyl lsononanoate, Glycerin, Butylene Glycol, Stearyl Alcohol, Hydrogenated Polydecene, Arginine, Cyclopentasiloxane, PEG-100 Stearate, Dimethicone, Ammonium Hydroxide, Propylene Glycol, Cetyl Alcohol, Cyclohexasiloxane, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Tocopheryl Acetate, Malus Domestica Fruit Cell Culture Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Punica Granatum Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Juice, Rosa Damascena Flower Oil, Methyldihydrojasmonate, Ethylene Brassylate, Caprylyl Glycol, Lecithin, PEG-75 Stearate, Steareth-20, Ceteth-20, Triethyl Citrate, Xanthan Gum, Magnesium Aluminum Silicate, Pentaerythrityl Tetra-Di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Sodium Bisulfite, Disodium EDTA, Carbomer, Polysorbate 20, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Caramel, Yellow 5 (CI 19140).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.