info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Natures Aid Vitamin D3 5000 UI

Çmimi:2,500.00 L

Suplement ushqimor me vitaminë D3 për të rritur
Paketim x 60 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

,

Masa

60 tableta

Suitable For

Sinteza e vitaminës D në organizëm stimulohet nga rrezatimi diellor. Megjithatë, pjesa më e madhe e njerëzve vuajnë nga mungesa e vitaminës D.
Ndër funksionet e vitaminës D në organizëm përmendim:
-rrit përthithjen e kalçiumit dhe rregullon nivelet e tij;
-ndihmon në zhvillimin dhe forcimin e kockave;
-është e nevojshme për funksionimin normal të sistemit imunitar;
-mbështet funksionin e muskujve.

Mungesa e vitaminës D3 rrit mundësitë për fraktura të kockave, pasi mungesa e saj bën kockat dhe muskujt më të dobët.
Suplementet me vitaminë D3 rekomandohen kryesisht në vendet e ftohta dhe gjatë periudhës së dimrit.

Natures Aid vitaminë D3 5000 UI është një suplement që përmban vitaminën D në nivele të larta, prandaj rekomandohet për një periudhë të shkurtër kohe.
Nuk përmban:
-gluten;
-laktozë;
-maja;
-sojë;
-derivate të bulmetit.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohet të konsumohet 1 kapsulë në ditë, me ushqim.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Di-Calcium Phosphate, Microcrystalline Cellulose, Vitamin D3 (Cholecalciferol), Anticaking Agents (Silicon Dioxide, Vegetable Source Magnesium Stearate), Sodium Carboxymethylcellulose.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.