info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Natural Factors Vitamin B12 1000 mcg

Çmimi:1,250.00 L

Vitaminë B12 për mirë-funksionimin e sistemit nervor dhe mirëqënien e përgjithshme
Paketim x 60 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

60 tableta

Suitable For

Vitamina B12 është një vitaminë e tretshme në ujë, e cila ka origjinë kryesisht nga burimet shtazore.
Ajo është e vetmja vitaminë e grupit B që mund të ruhet në organizëm (ruhet kryesisht në mëlçi).
Defiçenca e vitaminës B12 vjen në rastet kur kemi mungesë të përthithjes në traktin gastro-intestinal ose në rast kur personat ndjekin një dietë strikte vegjetariane dhe nuk konsumojnë produkte shtazore, të cilat janë burim për të.

Ndër funksionet e vitaminës B12 në organizëm përmendim:
-koenzimë për sintezën normale të ADN-së;
-parandalon dëmtimin e nervave;
-nxit proçeset e rritjes dhe zhvillimit qelizor;
-ndihmon në përthithjen e hekurit;
-bashke me acidin folik merr pjesë në sintezën e rruazave të kuqe të gjakut;
-merr pjese në metabolizmin e sheqernave dhe yndyrnave;
-ndihmon në tretjen e ushqimeve;
-merr pjese në sintezën e mielinës.

Suplementi i Natural Factors përmban vitaminën B12 në formën e ciankobalaminës, që është dhe forma më e qëndrueshme e saj.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohet të konsumohet një tabletë në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Each tablet contains:
Vitamin B12 (cyanocobalamin) 1000 mcg
Non-Medicinal Ingredients
Microcrystalline cellulose, stearic acid, croscarmellose sodium, vegetable grade magnesium stearate (lubricant).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.