info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Health Aid Selenium 200 µg

Çmimi:2,080.00 L 1,664.00 L -20%

Suplement ushqimor me selenium.
60 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

60 tableta

Suitable For

Seleni është një mineral thelbësor gjurmë i përdorur nga sistemi imunitar i trupit për vetitë e tij të fuqishme antioksiduese.
Kontribuon në mbrojtjen e qelizave kundër dëmtimit oksidativ të shkaktuar nga radikalet e lirë dhe ndikon pozitivisht në funksionin normal të tiroides dhe imunitetit, ruajtjen e flokëve dhe thonjve të shëndetshëm dhe spermatogjenezën normale.

HealthAid Selenium është formuluar posaçërisht duke përdorur selenat natriumi, formë maksimalisht e absorbueshme nga trupi.

– Kontribuon në spermatogjenezën normale.
– Kontribuon në forcmin e flokëve.
– Kontribuoni në forcimin e thonjve.
– Kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe funksionin normal të tiroides.
– Kontribuojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

I përshtatshëm për:
– Personat e ekspozuar ndaj ndotësve mjedisorë dhe kimikateve.
– Duhanpirësit dhe konsumatorët e alkoolit.
– Personat që duan të reduktojnë dëmtimet nga radikalet e lirë, siç është plakja.
– Ata që dëshirojnë të mbajnë një zemër të shëndetshme.

Nuk përmban:
– maja
– gluten
– grurë
– sojë
– qumështo
– sheqer
– kripë
– ngjyrues artificialë
– konservantë
– aromatizues.

I përshtatshëm për vegjetarianë dhe veganë.
Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë dietën ushqimore.

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, 1-2 kapsula në ditë.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Bulking Agent (di-calcium phosphate, microcrystalline cellulose), Anti-caking Agent (magnesium stearate, stearic acid, silicon dioxide), Glazing Agent [polyvinyl pyrrolidone (PVP)], Sodium Selenate.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.