info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Doppelherz Aktiv Jod + Folsaure + Eisen + B12

Çmimi:1,120.00 L 952.00 L -15%

Suplement ushqimor me vitamina dhe minerale për mirë-funksionimin e tiroides dhe trajtimin e anemisë
Paketim x 45 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

,

Masa

45 tableta

Suitable For

Për një jetesë sa më të shëndetshme janë të nevojshëm një sërë elementësh të rëndësishëm, për mbarëvajtjen e proçeseve të ndryshme në organizëm.

Për femrat gjatë shtatzënisë dhe gjatë ushqyerjes me gji, për të moshuarit dhe për njerëzit të cilët nuk konsumojnë ushqime që kanë në përmbajtje hekuri, acid folik, vitaminë B12 dhe jod është e nevojshme marrja e suplementeve ushqimore që i përmbajnë këto substanca.

Jodi është një element i rëndësishëm për mirë-funksionimin e gjendrës tiroide dhe për sintezën e hormoneve të tiroides. Nuk mund të prodhohet nga organizmi dhe kërkesa për të rritet gjatë shtatzënisë.

Acidi folik është një vitaminë e rëndësishme për formimin e elementeve të gjakut dhe për rritjen e imunitetit. Ai merr pjesë dhe në proçeset e ndarjes qelizore dhe pakëson ndjesinë e lodhjes. Gjendet në sasi të vogël tek bimët, prandaj personat që nuk konsumojnë ushqime me bazë shtazore ose konsumojnë shumë pak, kanë nevojë të marrin suplemente shtesë që e përmbajnë atë.

Hekuri është një element që merr pjesë në shumë proçese që ndodhin në organizëm. Ai merr pjesë në sintezën e rruazave të kuqe të gjakut, në transportin e oksigjenit në gjak dhe në proçese metabolike që shoqërohen me çlirim energjie. Hekuri nuk prodhohet në organizëm, por merret nëpërmjet ushqimeve.

Vitamina B12 është e rëndësishme për sintezën e rruazave të kuqe të gjakut, merr pjesë në proceset e ndarjes qelizore, pakëson ndjesinë e lodhjes dhe rrit imunitetin.

I përshtatshëm për veganë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve dhe adoleshentëve.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Rekomandohet të merret 1 tabletë në ditë, e shoqëruar me një gotë plot me ujë.
Të mos përtypen.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

ingredients quantity
iodine 100 µg
Folic acid 600 µg
iron 10 mg
Vitamin B12 50 µg
Dicalcium phosphate filler, microcrystalline cellulose filler, iron fumarate, coating agent hydroxypropylmethylcellulose, release agent silicon dioxide, dye titanium dioxide, release agent magnesium salts of fatty acids, release agent fatty acids, coating agent polyethylene glycol, pteroylmonoglutamic acid, pteroyl monoglutamic acid, iron oxides, iron oxide and potassium hydroxide amine

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.