info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Buona Nebianax 3% Nasal Spray

Çmimi:1,400.00 L 1,260.00 L -10%

Spraj nazal me solucion hipertonik 3%
100 ml

Stock: Ka stok

SKU: BUO005
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

100 ml

Specific For

Suitable For

,

Buona Nebianax 3% është një solucion nazal i klorurit të natriumit 3% me acidin hialuronik.
Ka efekt:
-dekongjestionant në mukozën e hundës;
-lëngëzues të mukusit.
Ndihmon në eleminimin e sekrecioneve nazale, prandaj përdoret për të zhbllokuar hundët.
Përdoret në rast viroze, sinoziti, rhiniti alergjik, rino-sinuziti etj.
Përmirëson proçesin e frymëmarrjes.

Pse duhet përdorur kloruri i natriumit 3%?
-ka një përqëndrim të kripës më të lartë sesa kanë normalisht qelizat tona;
-kur bie në kontakt me mukusin e tërheq atë dhe ndihmon në eleminimin e tij;
-zbut mukozat e irrituara.

Pse duhet të përdoret acidi hialuronik?
-formon një shtresë mbrojtëse, e cila pengon largimin e ujit dhe qetëson mukozën e irrituar;
-ka për ”detyrë” të ruajë hidratimin e indeve, ndërsa kur bie në kontakt me membranat, çon në largimin e lëngjeve duke vepruar si dekongjestionant;
-mban të lagështuara membranat.

Nuk përmban konservues.
Buona Nebianax Spraj 3% është një pajisje mjekësore.
Lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin përpara përdorimit.

Për të përdorur sprajin nazal Nebianax 3% siç duhet ndiqni udhëzimet e mëposhtme:
-Hiqni kapakun veshës dhe vendosni aplikatorin përkatës;
-mbajeni kokën të drejtuar nga njëra anë, futni aplikatorin në njërën anë të hundës dhe mbajeni shtypur mekanizmin për pak sekonda (koka mund të mbahet dhe në pozicione të tjera);
-ripërsërisni të njëjtin veprim dhe në anën tjetër të hundës;
-lani dhe pastroni aplikatorin pasi të përfundoni aplikimin e solucionit në hundë.
Mund të përdoret disa herë gjatë ditës.

Përdorimi tek fëmijët nën 1 vjeç bëhet në rastet kur e ka rekomanduar mjeku.

Përdorimi:
-fëmijët nën 1 vjeç: 1 spraj në çdo anë të hundës, 1-2 herë në ditë;
-fëmijët: 1-3 spraje në çdo anë të hundës, 2-3 herë në ditë;
-të rriturit: 2-4 spraje në çdo anë të hundës, 3-4 herë në ditë;

The 100 ml can of hypertonic 3% solution contains: sodium chloride, sodium hyaluronate.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.