info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Buona BB Milk 1-3 years

Çmimi:3,253.00 L 2,927.70 L -10%

Qumësht formulë për fëmijë nga 1-3 vjeç
750 g

Stock: Ka stok

SKU: BUO016
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

750 g

Mosha

,

Suitable For

Qumështi i gjirit është ushqimi ideal për foshnjët.
Në rastet kur është e pamundur ushqyerja me gji ose e pamjaftueshme për të plotësuar nevojat ditore ushqimore të foshnjëve, rekomandohet qumështi formulë.
Qumështi Buona BB është një qumësht biologjik, për foshnjë nga 1-3 vjeç që mund të rekomandohet nga mjeku pediatër, në rastet kur gjidhënia nuk është e mjaftueshme.

Përmban:
-hekur, i nevojshëm për pasjen e funksioneve konjitive normale;
-kalçium dhe vitaminë D, për forcimin e kockave dhe për dhëmbët;
-zink, i cili së bashku me vitaminën D janë të rëndësishëm për funksionimin normal të sistemit imunitar;
-proteina, në sasinë e nevojshme për të plotësuar nevojat ditore të bebeve të kësaj moshe.

Nuk përmban:
-sukrozë dhe fruktozë;
-aromatizues;
-vaj palme;
-konservues dhe ngjyrues.

Këshillohuni me pediatrin tuaj përpara përdorimit të qumështit.
Rekomandime:
-Qumështi përgatitet vetëm në momentin që do përdoret dhe duhet të konsumohet brenda dy orësh nga përgatitja;
-Mos ringrohni ose vloni qumështin e përgatitur;
-Mos ripërdorni qumështin që ka ngelur;
-Si dozues përdoret vetëm luga që ndodhet në paketim;
-Mbasi merret pluhuri, paketimi mbyllet në mënyrë korrekte dhe ruhet në një vend të freskët dhe të thatë;
-Përdoret deri në 3 javë mbas hapjes.

Ndiqni udhëzimet e mëposhtme për përgatitjen e qumështit të të vegjëlve tuaj:
-Hiqni vulën e sigurisë në momentin e parë që do hapni paketimin;
-Përpara përgatitjes lani mirë duart dhe sterilizoni biberonin;
-Zjeni sasinë e nevojshme të ujit dhe hidheni në biberon kur të ketë arritur temperaturën 70˚C;
-Dozoni pluhurin nëpërmjet masës dozuese që keni brenda në paketim dhe shtojeni tek shishja e biberonit ku keni shtuar paraprakisht ujin;
-Tundeni shishen e biberonit me qëllim që të tretet pluhuri plotësisht;
-Përpara se t’ia jepni foshnjës tuaj sigurohuni që temperatura e qumështit nuk është më shumë se 37˚C.

1 masë dosatore është e barasvlefshme me 4.5 g pluhur.
Përzjeni 8 masa dozuese me 240 ml ujë për të përftuar një sasi qumështi prej 260 ml.
Rekomandohet të konsumohen në total 500 ml qumësht në ditë, e ndarë në vakte të ndryshme.
Dozimi i mësipërm mund të ndryshohet nga pediatri në varësi të nevojave specifike të foshnjëve.

Fresh pasteurized milk with 3.2% fat *, demineralized whey powder *, milk lactose *, vegetable oils * (rapeseed, coconut, sunflower), maltodextrin *, mineral salts (hydrogen calcium phosphate, trisodium citrate , potassium chloride, calcium carbonate, magnesium chloride, ferrous lactate, tripotassium citrate, zinc sulphate, sodium selenite, potassium iodide, copper sulphate, manganese sulfate), vitamins (vitamin C, vitamin E, vitamin A, pantothenic acid, vitamin D, niacin, biotin, vitamin B12, thiamine, folate, vitamin B6, riboflavin, vitamin K), emulsifier: soy lecithin *, L-cysteine.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.