[email protected]

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • 1 QERSHOR OFERTA | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • 1 QERSHOR OFERTA | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • 1 QERSHOR OFERTA | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Kendamil Goat Toddler Milk 3

Çmimi:5,080.00 L

Qumësht dhie për foshnje mbi 12 muaj
800 g

Stock: Ka stok

SKU: KENDA11
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

800 g

Mosha

Suitable For

Përshkrimi

Qumështi i gjirit është qumështi më i përshtatshëm për të porsalindurit.
Përmban të gjitha vlerat ushqyese, të nevojshme për zhvillimin infantil dhe një sistem imunitar të shëndetshëm.
Në rastin kur ushqyerja me gji nuk është e mundur, ose qumështi i gjirit i pamjaftueshëm, atëherë mund të përdoret qumështi formulë.

Kendamil është një linjë me produkte ushqimore të formuluara specifikisht për foshnjet që nga lindja.
Prodhuar në Lake District (zonë e mbrojtur nga UNESCO).
Qumështi i dhisë nga Kendamil është formuluar në mënyrë të atillë që të jetë më i avancuari i llojit të tij.
Formulë e pasuruar me HMO (Human Milk Oligosaccharides), probiotikë që ndodhen në qumështin e gjirit të nënës, për të rritur imunitetin si dhe me DHA dhe EPA me prejardhje nga Algat, për të shmangur tërësisht mundësinë e kontaminimit nga metalet e rënda që ndodhen në vajin e peshkut.

Nuk përmban vaj palme.
Nuk përmban OMGJ.
Qumësht vegjetarian (i çertifikuar).

Përdorimi

Hapi 1: Lani duart, sterilizoni enët e ushqimit sipas udhëzimeve të prodhuesit.
Hapi 2: Zieni ujin e freskët dhe lejeni të ftohet për 10 minuta para se të shtoni qumështin pluhur. Mos përdorni ujë të zbutur artificialisht ose të zier disa herë. Matni sasinë e ujit të kërkuar në një shishe të sterilizuar.
Hapi 3: Duke përdorur lugën që gjendet brenda në paketim, shtoni numrin e saktë të lugëve me qumësht pluhur në shishe.
Hapi 4: Vendosni një kapak të sterilizuar dhe tundeni mirë shishen për të tretur pluhurin. Hiqeni kapakun dhe zëvendësojeni me një biberon ushqimi të sterilizuar.
Hapi 5: Lejeni qumështin të ftohet. Gjithmonë provoni temperaturën e qumështit në kyçin tuaj para se të ushqeni fëmijën tuaj.

Për përgatitjen e qumështit shtoni 1 lugë pluhur me qumësht për çdo 30 ml ujë (të zier dhe të ftohur sapo).
Në kutinë e qumështit pluhur do të gjeni një tabelë e cila ju udhëzon për mënyrën e përgatitjes së qumështit në bazë të moshës së foshnjes tuaj.

Përbërësit

Whole goat Milk, Goat demineralised whey powder (from Milk), Lactose (from Milk), Vegetable oils (sunflower, coconut, rapeseed), Goat skimmed Milk powder, Galacto-oligosaccharides (from Milk), Tri-Calcium phosphate, Calcium lactate, Calcium citrate, Calcium Phosphate, Potassium hydroxide, Sodium ascorbate, Oil from the microalgae Schizochytrium sp., Ferrous sulphate, Oil from Mortierella alpina, Nucleotides (Cytidine-5’-monophosphate, Disodium uridine-5’-monophosphate, Adenosine-5’-monophosphate, Disodium inosine-5’-monophosphate, Disodium guanosine-5’-monophosphate), L-Carnitine, Vitamin E, Zinc sulphate, Niacin, Calcium pantothenate, Copper sulphate, Vitamin A, Thiamin, Riboflavin, Vitamin B6, Folic acid, Manganese sulphate, Potassium iodide, Sodium selenite, Vitamin K, Vitamin D3, Biotin, Vitamin B12. Allergens in Bold