info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Alta Natura Florap Junior

Çmimi:1,200.00 L 1,080.00 L -10%

Suplement ushqimor që normalizon florën intestinale të fëmijëve tuaj
Paketim x 6 flakonë

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

6 flakonë

Suitable For

Florap Smart Junior është një suplement ushqimor me bazë prebiotikësh dhe probiotikësh, që synon të rivendosë ekuilibrin në florën bakteriale intestinale.
Formulim delikat që shoqëron fëmijën tuaj gjatë rritjes.
Përmban enzimën galaktoksidazë, e nevojshme për tretjen e laktozës, si dhe vitaminat e grupit B.

Rekomandohet të përdoret tek fëmijët:
-të cilët janë duke përdorur antibiotikë (terapi bashkëshoqëruese);
-të cilët kanë intolerancë ndaj laktozës;
-në rastet e çrregullimeve ushqimore.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndëosjnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.

Rekomandohet të konsumohet 1 flakon në ditë, larg ushqimit.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Flaconcino: Acqua, Fruttosio, Fruttooligosaccaridi, Inulina (da Cichorium Intybus L.radix). Acidificante: Acido citrico Conservanti: Potassio sorbato, Sodio benzoato. Aroma.

Tappo dosatore: Saccharomyces Boulardii I-3799 (titolo 20 MLD/g), Niacina (Vitamina PP), Bifidobacterium Infantis BI02 (titolo 100 MLD/g), Lactobacillus Acidophilus LA02 (titolo 100 MLD/g), Lactobacillus Reuteri LRE02 (titolo 100 MLD/g), Lactobacillus Rhamnosus Lr-32 (titolo 200 MLD/g), ß-Galattosidasi, Bifidobacterium Bifidum BB01 (titolo 50 MLD/g), Vitamina B2 (Riboflavina), Vitamina B6 (Piridossina cloridrato), Vitamina B1 (Tiamina), Streptococcus Thermophilus ST21 (titolo 400 MLD/g).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.