info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

X-Ingredients Extra Help 6 Minerals

Çmimi:6,938.00 L

Përkujdesje inensive me efekt rimineralizues.
10 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

10 ml

Skin Type

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

X-Ingredients është një koncept inovativ i përgatitjeve të personalizuara dermo-kozmetike, ku çdo përdorues është në gjendje të zgjedhë me lehtësi përbërësit e tij aktivë shumë të efektshëm të Teknologjisë Transdermike për të synuar problemet specifike të lëkurës.

Djersitja e tepërt, ushtrimet fizike, ekspozimi i zgjatur ndaj rrezeve UV dhe dietat ekstreme mund të privojnë lëkurën nga një sasi mineralesh që janë thelbësore për funksionin e saj optimal fiziologjik.

X-ngredients Extra Help 6 Minerals përmban një përqendrim të lartë të 6 mineraleve dhe elementëve si (Kalcium, Hekur, Magnez, Mangan, Bakër, Zink), sasia e të cilave është e përshtatshme për të rivendosur ekuilibrin e duhur në lëkurë.

Ky kompleks ndihmon në riintegrimin e këtyre substancave pas një humbje të tepërt të lëngjeve që mund të lënë lëkurën të dehidratuar dhe të paekuilibruar.

Efekti rimineralizues në lëkurën e fytyrës mund të kombinohet me të gjithë X-Ingredients e tjerë, veçanërisht me trajtimin e personalizuar për lëkurën e maturuar (X-Ingredients 4) dhe për lëkurën e thatë (X-Ingredients 8).

Përdorimi

Hapi 1. Përzgjidhni teskturën e bazës së kremit, duke u bazuar në tipologjinë e lëkurës
R (Riche) – Përshtatur lëkurës normale në të thatë
L (Light) – Përshtatur lëkurës normale në mikse
O ( Oil-Free) – Përshtatur lëkurës mikse dhe të yndyrshme
E ( Eyes) – Përshtatur konturit të syve.

Hapi 2. Përzgjidhni ingredientët e koncentruar, sipas problematikës që dëshironi të trajtoni.

Hapi 3. Në disketën e posaçme, aplikoni 2 sprucime nga baza e përzgjedhur dhe shtoni deri në 3 pika nga ingredienti i koncentruar që keni përzgjedhur.
Nëse përzgjidhni më shumë se 3 ingredientë të koncentruar, shtoni 2 pika nga secili prej tyre.
Në bazën specifike për zonën rreth syve, shtoni vetëm 1 pikë nga ingredienti i pëzgjedhur.

Hapi 4. Me anë të spatulës, përzjeni përbërësit në disketë dhe aplikojeni kremin e formuar në lëkurë, duke e masazhuar deri në përthithje të plotë.

Përsëriteni trajtimin 2 herë në ditë, për një periudhë 4 javore.

Përbërësit

Përbërësit aktivë kryesorë:
Calcium
Iron
Magnesium
Manganese
Copper
Zinc