info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Wellkid Soft Jelly Pastilles

Çmimi:1,500.00 L 1,350.00 L -10%

Multivitamina në formë kapsulash xhelatinore të përtypshme për fëmijë me moshë 4-12 vjeç

Shije luleshtrydheje
30 kapsula xhelatinore të përtypshme

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 kapsula

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Suplement me 10 vitamina dhe vaj liri, për fëmijë nga 4-12 vjeç.
Vaji i lirit, i pranishëm në këtë formulim:
-forcon sistemin imunitar;
-ndihmon në zhvillimin e muskujve dhe kockave;
-pakëson ndjesinë e lodhjes;
-shërben si burim i omega-3.
Vitamina D, e pranishme në këtë formulim, kontribuon në rritjen normale dhe zhvillimin e kockave.
Me shije luleshtrydheje, çka i bën tepër të shijshme dhe të pranueshme nga fëmijët.
Pa ngjyrues sintetikë.
Pa sheqer të shtuar.
Pa konservues.
Pa lakozë.
Pa maja.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse fëmija juaj ka ndonjë problem shëndetësor apo nëse ka alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Konsumimi në dozë më të lartë se doza e rekomanduar mund të shkaktojë efekte laksative.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Këshillohet të merren 1-2 kapsula të përtypshme në ditë, pas ushqimit.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.
Nuk rekomandohet të përdoret tek fëmijët nën 4 vjeç.

Përbërësit

Nutritional Information Av. per 2 pastilles % EC NRV*
Vitamin E 5 mg α-TE 42
Vitamin C 30 mg 38
Thiamin (Vitamin B1) 0.7 mg 64
Riboflavin (Vitamin B2) 0.8 mg 57
Niacin (Vitamin B3) 9 mg NE 56
Vitamin B6 1 mg 71
Folic Acid 100 µg 50
Vitamin B12 0.5 µg 20
Biotin 75 µg 150
Pantothenic Acid 3 mg 50
Flaxseed Oil 120mg –
(providing 60mg Omega-3)

Sweeteners: Sorbitol Solution & Maltitol Syrup, Purified Water, Gelling Agent: Gelatin (Halal Bovine Source), Vitamin Blend (Vitamin D3 [Cholecalciferol], Vitamin C [Ascorbic Acid], Niacin [as Nicotinamide], Biotin, Vitamin E [as DL-Alpha Tocopheryl Acetate], Pantothenic Acid [as Calcium Salt], Vitamin B6 [as Pyridoxine HCl], Riboflavin, Thiamin [as Mononitrate], Folic Acid [as Pteroylmonoglutamic Acid], Vitamin B12 [as Cyanocobalamin]), Flaxseed Oil, Acidity Regulator: Citric Acid, Orange Oil, Natural strawberry Flavouring, Natural Source Colour: Betacarotene, Glazing Agent: Carnauba Wax.