info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Ultra Red Krill Oil 500mg

Çmimi:3,000.00 L 2,700.00 L -10%

Suplement me vaj të karkalecit të kuq
30 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 kapsula

Brand

Formulation

Suitable For

Përshkrimi

Ultra Red Krill Oil përftohet nga karkaleci i kuq i antarktidës, që shërben si burim i omega-3.
Përmban sasi të larta të fosfolipideve çka bën që të ketë një përthithje maksimale dhe më të lartë se omega-3 standart.
Kapsulat shpërbëhen në zorrë jo në stomak, kjo bën që të mos ndihet era e pakëndshme dhe shija jo e pëlqyeshme.
Përmban si EPA ashtu dhe DHA, të cilat ndihmojnë në funksionimin normal të zemrës, sistemit nervor dhe shikimit.
Ka pastërti të lartë dhe nuk përmban toxina.
Ngjyra e kuqe vjen si pasojë e astaxanthinës, e cila shërben dhe si antioksidues.
Nuk testohet në kafshë.
Prodhet sipas GMP-së.
Karkalecat e kuq sigurohen nga Aker BioMarine.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Personat që përdorin antikoagolantë duhet të këshillohen me mjekun e tyre para përdorimit të këtij suplementi.
Mund të përmbajë arra.
Ruhet në temperaturë ambjenti.
Ruhet në një vend të mbrojtur nga drita dhe nxehtësia.

Përdorimi

Këshillohet të pihen 1 ose 2 kapsula në ditë bashkë me ushqimin, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypen.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per 2 capsules
Krill Oil 1000 mg
Providing:
Marine Phospholipids 400 mg
Total Omega-3 220 mg
EPA (Eicosapentaenoic Acid) 120 mg
DHA (Docosahexaenoic Acid) 55 mg
Astaxanthin 100 µg
Omega-9 80 mg

Lipid Extract from the crustacean Antarctic Krill Euphausia superba (from Crustacean), Capsule Shell (Pharmaceutical Grade Gelatin [Halal Bovine Source], Glycerin, Vanilla flavouring).