info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Diabetone Plus Omega-3

Çmimi:2,999.92 L 2,699.93 L -10%

Suplement ushqimor me krom dhe omega-3 që
ndihmon në mbajtjen e niveleve normale të sheqerit në gjak
56 tableta + kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

56 tableta + kapsula

Brand

Formulation

,

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Suplement i dyfishtë, që kombinon formulën standarte Diabetone me omega-3.
Përmban:
-krom, i cili ndihmon në mbajtjen e niveleve normale të glukozës në gjak;
-vitaminën B6, e nevojshme për metabolizmin normal të proteinave dhe glikogjenit;
-vitaminën B1, ndihmon në mirë funksionimin e sistemit nervor;
-biotin, bakër që së bashku me vitaminën B1 ndihmojnë në çlirimin normal të energjisë;
-omega-3, me ndikim pozitiv në sistemin nervor, imunitar dhe në shikim.
Nuk trajton diabetin.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa maja.
Pa laktozë.
Pa konservues.
Nuk testohet në kafshë.
I çertifikuar nga Friend of the Sea.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse po ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, çrregullime të tiroides, hemokromatozë apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Produkti përmban hekur, i cili kur konsumohet në sasi të larta nga fëmijët është i rrezikshëm për jetën.
Personat që përdorin antikoagolantë duhet të konsultohen me mjekun e tyre para përdorimit të këtij suplementi.

Përdorimi

Këshillohet të pihet një kapsul vajore dhe një tabletë në ditë pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypen.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV†
L-Carnitine 50mg –
Vitamin A (2333 IU) 700 µg RE 88
Vitamin D (as D3 600 IU) 15 µg 300
Vitamin E (natural source) 20 mg α-TE 167
Vitamin C 120 mg 150
Thiamin (Vitamin B1) 30 mg 2727
Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357
Niacin (Vitamin B3) 45 mg NE 281
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400µg 200
Vitamin B12 9 µg 360
Biotin 200 µg 400
Pantothenic Acid 10 mg 167
Magnesium 100 mg 27
Iron 8 mg 57
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 2 mg 100
Selenium 100 µg 182
Chromium 160 µg 400
Iodine 100 µg 67
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units, †United States Pharmacopeia

Bulking Agents: Maltodextrin & Microcrystalline Cellulose, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid, Hydroxypropylmethyl Cellulose), Tablet Coating (Hydroxypropyl Cellulose, Hydroxypropylmethyl Cellulose, Propylene Glycol, Ethyl Cellulose, Caprylic/Capric Triglycerides, Natural Source Colours: [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), L-Carnitine Tartrate, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Niacin (as Nicotinamide), Crospovidone, Zinc Sulphate, Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Purified Talc, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Vitamin E Natural Source (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Ferrous Fumarate, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carrier: Dicalcium Phosphate]), Vitamin A (as Acetate [Carriers: Gum Acacia, Sucrose, Starch, Tricalcium Phosphate, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Ethyl Cellulose, Riboflavin, Manganese Sulphate, Copper Sulphate, Vitamin D3 (Cholecalciferol, Medium Chain Triglycerides, Colloidal Silica, Talc, Maltodextrin, BHA & Ethyl Cellulose), Chromium Trichloride, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Biotin, Sodium Selenate, Potassium Iodide.

Super Potency Omega-3
Nutritional Information Average per tablet % EC NRV†
Omega-3 Fish Oil 541 mg –
Providing:
EPA 179 mg –
DHA 119 mg –
Vitamin E 5.5 mg α-TE 46
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units, †United States Pharmacopeia

Omega-3 Fish Oil (from Fish), Capsule Shell (Pharmaceutical Grade Gelatin [Halal Bovine Source], Glycerin, Orange Flavour), Vitamin E (D-Alpha-Tocopherol acid succinate) (from Soya).