info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Synergy Omega-3 Natural Fish Oil 1000 mg

Çmimi:1,560.00 L 1,404.00 L -10%

Suplement me omega-3 për një jetë sa më të shëndetshme
Paketim x 60 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

60 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Synergy Omega-3 është një suplement ushqimor që përmban acidet e pangopura EPA dhe DHA, të nevojshme për një sërë funksionesh në organizëm.
Këto acide yndyrore nuk sintetizohen në organizëm, por merren vetëm nëpërmjet dietës ushqimore, ose kur kjo nuk është e mjaftueshme, nëpërmjet suplementeve ushqimore.
Formulimi përmban dhe vitaminën E, e njohur për vetitë e saj antioksiduese, që ka për qëllim të parandalojë oksidimin e vajit të peshkut.

Omega-3 është i rëndësishëm për një sërë funksionesh në organizëm:
-ul nivelin e triglicerideve tek personat që vuajnë nga hipertrigliceridemia, pasi pakëson sintezën e tyre në mëlçi;
-në sajë të vetive vazodilatatore, përmirëson qarkullimin koronar, mbështet funksionin e muskulit të zemrës dhe normalizon presionin e gjakut;
-përdorimi i tij nga nëna gjatë shtatzënisë është vënë re të ketë një ndikim pozitiv në zhvillimin e trurit dhe në retinën e fetusit;
-ndihmon në uljen e inflamacionit te pacientët që vuajnë nga artriti reumatoid;
-mendohet se parandalon Alzhaimerin dhe përmirëson situatën te personat që vuajnë nga depresioni;
-është i rëndësishëm për mirë-funksionimin e sistemit nervor.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohen një deri në dy kapsula në ditë, pas ushqimit.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Natural fish oil 1000 mg
Eicosapentaenoic acid (EPA) 180 mg
Docosahexaenoic acid (DHA) 120 mg
Vitamin E (D-alpha tocopherol) 1 mg

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping