info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Solgar Vitamin K1 100 mcg

Çmimi:1,365.00 L 1,364.10 L -0%

Vitaminë K1 100mcg
Paketim x 100 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Vitamina K është një vitaminë e tretshme në yndyrna.
Ka tre lloje vitaminash K:
-K1 (phytomenadione), që e marrim nga ushqimi;
-K2 (menaquinone), që prodhohet nga flora bakteriale e zorrës;
-K3 (menadione), që është forma sintetike.
Përthitja e vitaminës K ndodh në pjesën e sipërme të zorrës së hollë.
Vitamina K është e rëndësishme pasi:
-merr pjesë në sintezën e faktorëve të koagulimit të gjakut;
-aktivizon kalçitoninën, e cila rrit absorbimin e kalçiumit në kocka.
Ndër ushqimet e pasura me vitaminë K përmendim: qumështin, vaj nga mëlçia e peshqve, gjethet jeshile etj.
Pa gluten.
Pa produkte të bulmetit.
I përshtatur me dietën Kosher.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni medikamente ose keni një problem shëndetësor bisedoni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të produktit.
Integratorët ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Ndërpritet në rastet e shfaqjes së efekteve anësore të padëshiruara.
Ruhet në temperaturë dhome.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1 tabletë në ditë pas ushqimit, ose siç këshillohet nga mjeku.

Përbërësit

dicalcium phosphate, microcrystalline cellulose,
mannitol), Vitamin K1 (as phytomenadione), Anti-caking Agents: (vegetable stearic acid, vegetable magnesium stearate), Cellulose Gum.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping