info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Solgar Magnesium Vitamin B6

Çmimi:1,911.00 L 1,910.10 L -0%

Integrator me magnez
dhe vitaminë B6
Paketim x 100 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Magneziumi është një mineral i
cili luan një rol të rëndësishëm në përthithjen e kalçiumit.
Ai nxit sekretimin e kalçitoninës dhe rrit sasinë e kalçiumit në kocka, duke ndikuar pozitivisht në mineralizimin e kockave.
Magnezi është mjaft i rëndësishëm dhe për mirë-funksionimin e nervave dhe muskujve.
Prania e vitaminës B6 ndihmon në çlirimin e energjisë nga proçese të ndryshme metabolike në organizëm.
Nuk përmban OMGJ.
Pa derivate të majasë dhe grurit.
Pa produkte të bulmetit.
Pa sheqer.
Pa ëmbëlsues.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa natrium.
I çertifikuar për mungesën e gluten. I përshtatur me dietën Kosher dhe Halal.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni medikamente ose keni një problem shëndetësor bisedoni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të produktit.
Integratorët ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Ndërpritet në rastet e shfaqjes së efekteve anësore të padëshiruara.
Ruhet në temperaturë dhome.

Përdorimi

Si suplement ushqimor rekomandohet të merren 3 kapsula në ditë pas ushqimit, ose siç këshillohet nga mjeku.

Përbërësit

Serving Size: 3 Tablets
AMOUNT PER SERVING % DV
Vitamin B6 (as pyridoxine HCI) 25 mg 1,417%
Magnesium (as magnesium oxide) 400 mg 95%
DV = Daily Value
Other Ingredients: Microcrystalline Cellulose, Vegetable Cellulose, Vegetable Magnesium Stearate, Silica, Vegetable Glycerin, Titanium Dioxide Color.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping