info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Solgar Magnesium Citrate

Çmimi:2,620.00 L 2,619.10 L -0%

Integrator me magnez për muskujt dhe nervat
Paketim x 60 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Suplement ushqimor që përmban
magnez në formën e citratit të magnezit (kripë tepër e absorbueshme nga organizmi).
Magnezi rregullon transportin, përthitjen e kalçiumit, shton fluksin e tij në kocka dhe rrit mineralizimin e tyre.
Së bashku me ATP, magnezi ndihmon në çlirimin e energjisë gjatë proçeseve metabolike.
Mbështet funksionin e nervave dhe muskujve.
Pa OMGJ.
Pa gluten.
Pa produkte të bulmetit.
Pa konservues.
Pa sojë.
Pa maja.
Pa sheqer.
Pa natrium.
Pa ëmbëlsues.
Pa ngjyrues.
Pa aromatizues artificialë.
I përshtatshëm për vegjetarianë dhe veganë.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni medikamente dhe keni një problem shëndetësor bisedoni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të produktit.
Integratorët ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Ndërpritet në rastet e shfaqjes së efekteve anësore të padëshiruara.
Ruhet në temperaturë dhome.

Përdorimi

Rekomandohet të merren 2 tableta në ditë pas ushqimit, ose siç këshillohet nga mjeku.

Përbërësit

Serving Size: 2 Tablets
AMOUNT PER SERVING % DV
Magnesium (as magnesium citrate) 420 mg 100%

Other Ingredients: Microcrystalline Cellulose, Vegetable Cellulose, Silica, Dicalcium Phosphate, Vegetable Magnesium Stearate, Titanium Dioxide, Vegetable Glycerin.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping