info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Solgar Biotin 300mcg

Çmimi:L2,003.00

Integrator me biotinë
Paketim x 100 tableta

Stock: In stock

Additional information

Brand

Formulation

Specific For

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Biotina është një vitaminë e grupit B e tretshme në ujë.
Forcon flokët, thonjtë dhe ndihmon në pasjen e një lëkure të shëndetshme.
Biotina merr pjesë në metabolizmin e proteinave, karbohidrateve dhe yndyrnave; proçese këto që shoqërohen me çlirim energjie.
Pa OMGJ.
Pa gluten.
Pa produkte të bulmetit.
Pa konservues.
Pa sojë.
Pa maja.
Pa sheqer.
Pa natrium.
Pa ëmbëlsues.
Pa ngjyrues.
I përshtatur me dietën Halal dhe Kosher.
Pa aromatizues artificialë.
I përshtatshëm për veganë.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni medikamente ose keni një problem shëndetësor bisedoni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të produktit.
Integratorët ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Ndërpritet në rastet e shfaqjes së efekteve anësore të padëshiruara.
Ruhet në temperaturë dhome.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1 tabletë 1 ose 2 herë në ditë pas ushqimit, ose siç këshillohet nga mjeku.

Përbërësit

Serving Size: 1 Tablet
AMOUNT PER SERVING % DV
Biotin 300 mcg 1,000%

Other Ingredients: Dicalcium Phosphate, Microcrystalline Cellulose, Vegetable Stearic Acid, Vegetable Cellulose, Vegetable Magnesium Stearate, Silica.