info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil D-Clar S.O.S Dark Spots 3-Step Regimen

Çmimi:6,990.00 L 5,941.50 L -15%

Trajtimi intensiv, komplet, për njollat e errëta në lëkurë

Stock: S’ka stok

SKU: RI176
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

, ,

Masa

100 ml, 30 ml, 40 ml

Skin Type

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

Set me çmim promocional.

Përmban:

 1. D-Clar concentrated micropeeling 30 ml
 2. D-Clar Depigmenting concentrate in drops 30 ml
 3. D-Clar Daily Depigmenting Cream 40 ml

Trajtim intensiv kundër njollave të errëta të lëkurës.

 

Konsiston në tre hapa:
-eksfoljim:
-depigmentim:
-uniformizim i ngjyrës së lëkurës.

Rilastil D-Clar pakëson njollat e errëta në lëkurë dhe parandalon rishfaqjen e tyre.
Ka një efekt që zgjat në kohë.

Kombinimi i serumit Rilastil D-Clar Mikropeeling me serumin Rilasti D-Clar depigmentues dhe me kremin Rilastil D-Clar depigmentues pakëson sintezën e mëlaninës në zonat e hiperpigmentuara, uniformizon ngjyrën e lëkurës dhe i rikthen asaj shkëlqim, ul intensitetin e njollave të errëta në lëkurë.

Lëkura juaj do jetë më e shëndetshme dhe dukshëm më e re.

D-Clar concentrated micropeeling është formuluar si qumësht bifazik, cka mundëson depërtim më të mirë të përbërësve dhe tolerancë më të lartë.
Përmban:
-acid mandelik i cili rigjeneron lëkurën dhe stimulon largimin e qelizave pigmentuese.
-clari-tech complex ka veti të pakësojë njollat e errëta, të uniformizojë ngjyrën e lëkurës dhe ti japë asaj shkëlqim.
Së bashku me qumështin keni dhe tampona prej pambuku 100% natyral, të nevojshme për aplikimin e tij.

Serumi D-Clar Depigmentues ka për qëllim të kundërshtojë hiperpigmentimin, pavarësisht shkakut që e ka krijuar.
Përmban:
-hidroksiresveratrol dhe butilrezorcinol të cilët pengojnë sintezën e melaninës.
-clari-tech complex ka veti të pakësojë njollat e errëta, të uniformizojë ngjyrën e lëkurës dhe ti japë asaj shkëlqim.
-AHA të cilat kanë aftësinë të largojnë qelizat pigmentuese në sajë të veprimit eksfoljues.

Kremi i përditshëm depigmentues D-Clar kundërshton hiperpigmentimin e krijuar si pasojë e ekspozimit në diell, melazmës, medikamenteve etj.
përmban:
-hidroksiresveratrol që ka veti të inhibojë sintezën e melaninës.
-vitaminë E dhe gama orizanol, të cilët kundërshtojnë hiperpigmentimin që vjen si pasojë e ndotësve mjedisorë.
-clari-tech complex ka veti të pakësojë njollat e errëta, të uniformizojë ngjyrën e lëkurës dhe ti japë asaj shkëlqim.

I testuar për nikel, krom dhe kobalt.
Hipoalergjik.
Jo komedogjenik.
Pa ngjyrues.
Nuk përmban derivate të grurit.
I testuar klinikisht.

Përdorimi

Produktet e setit aplikohen sipas një rradhe specifike.
Si fillim aplikohet qumështi mikropeeling, më pas serumi depigmentues dhe në fund kremi.
Produktet janë vetëm për përdorim të jashtëm.
Të shmanget kontakti me sytë.

Përbërësit

Rilastil Dclar Depigmenting cream ingredients:
Aqua (Water) • Glycerin • Cetearyl Alcohol • Diethylhexyl Carbonate • Niacinamide ·Helianthus annuus (Sunflower) Seed Oil • Bis-PEG/ PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone • Polymethyl Methacrylate • 3-O-Ethyl Ascorbic Acid • Glyceryl Stearate ·PEG-100 Stearate • Butyrospermum parkii (Shea) Butter • Sodium PCA • Oryza sativa (Rice) Bran Oil • Olea europaea (Olive) Oil Unsaponifiables • Ceteareth- 25 • Arginine • Caprylic/Capric Triglyceride • Carbomer • Dimethicone • Polyglyceryl-10 Oleate ·Tocopheryl Acetate • Sodium Hyaluronate • Hydroxyresveratrol • Sodium DNA • Tetrapeptide-30 • Oryzanol • Urea • PCA • Hydrolyzed Rice Protein • Sorbitol • Lysine • Allantoin • Polyglyceryl-6 Laurate • Sorbitan Palmitate • Diglycerin • Lactic Acid • Tocopherol • Chlorphenesin • o-Cymen-5-ol • Disodium EDTA • Pentaerythrityl Tetra-di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate • Parfum (Fragrance).

Rilastil DClar Concentreted Drops ingredients:
Aqua (Water) • Glycerin • Methylpropanediol • Pentylene Glycol • Glycine soja (Soybean) Seed Extract • Niacinamide • 3-O-Ethyl Ascorbic Acid • Caprylic/ Capric Triglyceride • Polyglyceryl-10 Oleate • Vaccinium myrtillus Fruit Extract • Polyglyceryl-6 Laurate • Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate • Sorbitan Palmitate • PPG-26-Buteth-26 • 4-Butylresorcinol • Lecithin • Xanthan Gum • Saccharum officinarum (Sugar Cane) Extract • PEG-40 Hydrogenated Castor Oil • Arginine • Sodium DNA • Tocopheryl Acetate • Citrus aurantium dulcis (Orange) Fruit Extract • Citrus limon (Lemon) Fruit Extract • Hydroxyresveratrol • Acer saccharum (Sugar Maple) Extract • Paeonia Officinalis Flower Extract • Glycereth-6 Tricocoate • Hexanoyl Dipeptide- 3 Norleucine Acetate • Tetrapeptide-30 • Phenoxyethanol • Disodium EDTA.

Rilastil DClar Micropeeling ingredients:
Aqua (Water) • Caprylic/Capric Triglyceride • Mandelic acid • Hydrogenated Polydecene • Butylene Glycol • Sodium Hydroxide • Glycerin • Ceteareth-25 • Bisabolol • Disodium Ethylene Dicocamide PEG-15 Disulfate • Hydroxyethylcellulose • Hyaluronic Acid • 3-O-Ethyl Ascorbic Acid • Niacinamide • Sodium DNA • Polyglyceryl-10 Oleate • Hydroxyresveratrol • Hexanoyl Dipeptide-3 Norleucine Acetate • Tetrapeptide-30 • Polyglyceryl-6 Laurate • Lecithin • Sorbitan Palmitate • Chlorphenesin • Phenoxyethanol • Disodium EDTA.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping