info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Quest Brightstart Vitamin D3 + DHA Drops

Çmimi:L1,700.00

Vitaminë D me DHA për fëmijë nga 1 muaj deri në 5 vjeç 20ml

Stock: 3 in stock

SKU: 0044958462
Tags: , , , ,

Additional information

Përshkrimi

Brightstart kombinon vitamin D3 me DHA në një formulim të vetëm, të përshtatshëm për fëmijë nga 1 muaj deri në 5 vjeç.
Vitamina D3 është e rëndësishme pasi ndihmon në rritjen dhe zhvillimin e kockave,
në mirëfunksionimin e sistemit imunitar dhe për zhvillimin e muskujve.
DHA-ja është e rëndësishme për zhvillimin e sistemit nervor dhe për shikimin. Ky efekt mund të arrihet me një marrje ditore prej 250 mg DHA.
Produkti ruhet në vend të freskët, të thatë, i mbrojtur nga drita.
Nuk duhet të tejkalohen dozat e rekomanduara ditore.

Përdorimi

Tunde para çdo përdorimi.
Rekomandohet të merren 0.5ml-1ml në ditë.
Pas hapjes produkti ruhet në temperaturë 2-8˚C.

Përbërësit

Sunflower Oil, DHA algal oil (ulkenia sp.), Vitamin E (dl-alpha tocopherol acetate), Vitamin A palmitate (letinyl palmitate), Vitamin D3 (cholcalciferol), Natural orange flavour