info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Pharmatheiss Eyelash Booster

Çmimi:L2,925.00

Serum stimulues i rritjes natyrale të qerpikëve

2.7 ml

Stock: 8 në stok

SKU: 0044958477
Etiketat: , ,
Përshkrimi

Eyelash Booster nxit rritjen natyrale të qerpikëve dhe zgjat ciklin e rritjes së tyre.

Acidi hialuronik në përmbajtje dhe provitamina B5 (panthenol) i sigurojnë lëkurës hidratim dhe nxisin rritjen e qerpikëve që duken më të shëndetshëm. Folikuli i qerpikut ushqehet dhe stimulohet gjatë gjithë periudhës së aplikimit. Rezultati: qerpikë më të gjatë, më të fortë e më të dendur.

Testuar dermatologjikisht dhe oftalmologjikisht.

I përshtatshëm edhe për përdoruesit e lenteve.

Pa silikon, pa konservues, pa prostaglandina.

Përdorimi

Aplikohet serumi, nëpërmjet aplikatorit, një herë në ditë, në qerpikë të pastruar.

Vendoset përgjatë linjës së qerpikëve të sipërm (direkt në rrënjët e tyre).

Serumi mund të përdoret gjithashtu për vetullat.

Për rritje maksimale, serumi duhet të përdoret çdo ditë, për një periudhë 6-8 javë.

Pasi të arrihet rezultati i dëshiruar, përdorimi mund të reduktohet në 1 – 2 herë në javë.