info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Nuxe Huile Prodigieuse OR

Çmimi:2,880.00 L4,000.00 L

Vaj i thatë shumëfunksional me shkëlqim
Për flokët fytyrën & trupin

Spastroje


SKU: NUXE041/1
Etiketa: , , , , ,

Informacion shtesë

Masa

100ml, 50 ml

Brand

Formulation

Skin Type

Hair Type

Action

Suitable For

Specific For

, ,

Përshkrimi

Vaj i thatë shumë-fuksional Nuxe përmban grimca të vogla mineralesh me shkëlqim. Ushqen dhe lëkurën dhe flokët, duke lënë një shkëlqim satini.

Formulë e pasur me 7 vajra të çmuar bimorë:

Vaj tsubaki – i përdorur nga geishat prej vitesh, për të mbrojtur, ushqyer dhe hidratuar flokët dhe lëkurën.

Vaj camellia – i njohur dhe përdorur prej shekujsh në Azi për vetitë e tij ushqyese dhe mbrojtëse.

Vaj argani – vaji organik i arganit përpos vetive ushqyese njihet dhe për vetitë riparuese të flokut të dëmtuar.

Vaj bajamesh të ëmbla – i pasur me omega-6 dhe omega -9, ka efekt të dukshëm ushqyes dhe zbutës në lëkurë.

Vaj Borago-  vaji i kësaj bime të egër i rikthen elasticitein e humbur lëkurës.

Vaj lajthie- i pasur me acide yndyrore dhe vitaminë E, ka efekt zbutës dhe hidratues të menjëhershëm.

Vaji i Macadamias- falë teksturës së veçantë, përthitet menjëherë nga epiderma, duke mos lënë aspak ndjesi të pakëndshme në lëkurë.

Efekt antioksidues dhe mbrotjës ndaj ndotjes.

Zvogëlon pamjen e shenjave të strijave.

Përdorimi

Mund të përdoret gjatë gjithë vitit, në fytyrën, trupin dhe flokët tuaj. Ideal për për t’u përdorur pas ekspozimit në diell, për efekt shkëlqyes dhe sublimues të ngjyrës.

Në fytyrë – aplikoni disa pika, në zona të ndryshme të fytyrës, për t’i dhënë asaj dritë dhe konturim (në anët e hundës, në mollëza, etj) ose përzieni disa pika me fondotintën tuaj për efekt shkëlqyes.

Në trup – masazh në zonat e dëshiruara për lëkurë të ushqyer dhe sublimim të nxirjes pas ekspozimit në diell.

Në flokë- aplikoni disa pika në gjatësinë e flokëve dhe majat e tyre, për ushqim dhe efekt shkëlqyes.

Përbërësit

COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL, DICAPRYLYL ETHER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, CORYLUS AVELLANA (HAZEL) SEED OIL, MICA, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL, PARFUM/FRAGRANCE, SILICA, CAMELLIA JAPONICA SEED OIL, TOCOPHEROL, CI 77891/TITANIUM DIOXIDE, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL, CI 77491/IRON OXIDES, TOCOPHERYL ACETATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, ASCORBIC ACID, SOLANUM LYCOPERSICUM (TOMATO) FRUIT EXTRACT, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, LIMONENE, CITRONELLOL, GERANIOL, BENZYL ALCOHOL [N2213/A].

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping