info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Nuxe Huile Prodigieuse Floreale

Çmimi:2,500.00 L 2,125.00 L -15%

Vaj i thatë shumëfunksional me aromë lulesh
Për fytyrën, trupin & flokët

Spastroje


SKU: NUXE083/1
Etiketa: , , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Hair Type

Specific For

, ,

Action

Suitable For

Masa

100 ml, 50 ml

Përshkrimi

Vaji i thatë NUXE me shtatë vajra të çmuar bimorë, tani vjen në një version të ri, me aromë delikate lulesh.

Ky hidratues ka të njëjtën strukturë vaji të thatë dhe të njëjtën efektivitet në trup, fytyrë dhe flokë.

Veprimi i tij anti-oksidues, efekti “mburojë kundër ndotjes” dhe efekti në zvogëlimin e shfaqjes së shenjave të strijave, e bëjnë aleatin tuaj të përditshëm.
Cilësia e vajit të thatë shoqërohet me një aromë lulesh të freskëta, për një moment kënaqësie.

Formulë e pasur me 7 vajra të çmuar bimorë:

Vaj tsubaki – i përdorur nga geishat prej vitesh, për të mbrojtur, ushqyer dhe hidratuar flokët dhe lëkurën.

Vaj camellia – i njohur dhe përdorur prej shekujsh në Azi për vetitë e tij ushqyese dhe mbrojtëse.

Vaj argani – vaji organik i arganit përpos vetive ushqyese njihet dhe për vetitë riparuese të flokut të dëmtuar.

Vaj bajamesh të ëmbla – i pasur me omega-6 dhe omega -9, ka efekt të dukshëm ushqyes dhe zbutës në lëkurë.

Vaj Borago-  vaji i kësaj bime të egër i rikthen elasticitein e humbur lëkurës.

Vaj lajthie- i pasur me acide yndyrore dhe vitaminë E, ka efekt zbutës dhe hidratues të menjëhershëm.

Vaji i Macadamias- falë teksturës së veçantë, përthitet menjëherë nga epiderma, duke mos lënë aspak ndjesi të pakëndshme në lëkurë.

Efekt antioksidues dhe mbrojtjës ndaj ndotjes.

Aromë delikate lulesh, kombinim i qitros, lules së manjolës dhe myshkut.

Zvogëlon pamjen e shenjave të strijave.

Pa vajra mineralë. Pa përbërës me origjinë shtazore.

Përdorimi

Mund të përdoret gjatë gjithë vitit, në fytyrën, trupin dhe flokët tuaj.

Në fytyrë – aplikoni një herë në ditë, me lëvizje nga qendra në drejtim të kontureve të fytyrës dhe dekoltesë.

Në trup – masazh në zonat e dëshiruara dhe mbi shenjat e strijave, duke përdorur lëvizjet rrethore.

Në flokë- aplikohet në gjatësinë e flokëve dhe majat e tyre, sa herë është e nevojshme. Për një efekt më intensiv mund të përdoret në flokë, një herë ose dy herë në javë, si një maskë për 10 minuta para larjes.

Përbërësit

COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL, DICAPRYLYL ETHER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, CORYLUS AVELLANA (HAZEL) SEED OIL, PARFUM/FRAGRANCE, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL, CAMELLIA JAPONICA SEED OIL, TOCOPHEROL, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL, TOCOPHERYL ACETATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, ASCORBIC ACID, LIMONENE, LINALOOL, CITRAL, CITRONELLOL, HYDROXYCITRONELLAL, GERANIOL [N2216/A].