info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Nuxe Crème Fraiche de Beaute Serum Desalterant Hydratant

Çmimi:4,700.00 L 3,995.00 L -15%

Serum hidratues dhe kundër ndotjes për lëkurë të dehidratuar
30 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

30 ml

Skin Type

,

Suitable For

, ,

Specific For

, ,

Përshkrimi

Serum ultra-i freskët i cili hidraton intensivisht edhe lëkurën më të etur. Falë kombinimit unik të qumështit të bimëve dhe acidit hialuronik, ky trajtim i përqendruar siguron 48 orë hidratim dhe qetëson ndërsa mbron lëkurën nga ndotja.

Pas aplikimit, ndjenjat e shqetësimit zvogëlohen. Lëkura është e freskët, e butë, dhe e shndritshme.

Përbërësit kryesorë aktivë me origjinë natyrore:
– Qumësht bimor
– Ekstrakt algash të teknologjisë së lartë
– Bajame e bardhë
– Alantoinë
– Acid hialuronik me origjinë natyrore

Cilësi xhel-krem, ultra e freskët dhe plot ujë që shkrihet në lëkurë.

96.4% e përbërësve janë me origjinë natyrore.

Përdorimi

Aplikoni serumin hidratues në mëngjes dhe / ose në mbrëmje në fytyrë dhe qafë, nën kujdesin e përditshëm të lëkurës.

Për të përforcuar efektin hidratues dhe anti-ndotje, përdorni maskën hidratuese Crème fraîche® de beauté një ose dy herë në javë në fytyrë dhe qafë.

Përbërësit

AQUA/WATER, GLYCERIN, LAUROYL LYSINE, MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL, SILICA, XYLITYLGLUCOSIDE, PARFUM/FRAGRANCE, SQUALANE, ANHYDROXYLITOL, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PHENOXYETHANOL, XYLITOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, TOCOPHEROL, SODIUM HYALURONATE, DEHYDROACETIC ACID, ALLANTOIN, SODIUM GLUCONATE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, POLYSORBATE 60, SORBITAN ISOSTEARATE, SODIUM HYDROXIDE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, SODIUM CARRAGEENAN, SCLEROTIUM GUM, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL, CAPRYLOYL GLYCINE, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FLOWER EXTRACT, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) FLOWER EXTRACT, COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) SEED EXTRACT, PISUM SATIVUM (PEA) EXTRACT, DISODIUM EDTA, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL EXTRACT, MARIS SAL/SEA SALT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) FRUIT EXTRACT, ROBINIA PSEUDOACACIA FLOWER EXTRACT, COCOS NUCIFERA (COCONUT) FRUIT EXTRACT, LINALOOL, GERANIOL, LIMONENE [N3605/A].