info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Liquid B-12 B-Complex

Çmimi:1,470.00 L 1,323.00 L -10%

Solucion oral me vitaminat e grupit B
59 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

59 ml

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Vitamina B-12 (ciankobalamina) është një vitaminë e tretshme në ujë, e nevojshme për funksionimin normal të sistemit nervor, si dhe për prodhimin e energjisë duke u nisur nga yndyrnat dhe proteinat.
Vitamina B-12 është thelbësore për sintezën e ADN-së gjatë proçesit të ndarjes qelizore.

Së bashku me vitaminënë B-6 dhe acidin folik (B-9) merr pjesë në shndërrimin e homocisteinës në metioninë, dhe mbështet funksionimin normal të sistemit kardiovaskular.

Si burim për vitaminën B-12 shërbejnë produktet me origjinë nga kafshët si: mishi dhe produktet e bulmetit, prandaj suplementet me vitaminë B-12 janë të rëndësishme për vegjetarianët dhe veganët.
Vitamina B-12 ruhet në mëlçi.
Sipas FDA-së vitamina B-12 mund të pakësojë rrezikun për sëmundjet vaskulare.

Pa gluten.
Pa sojë.
Pa OMGJ.
Pa vëzë.
Pa produkte të bulmetit.
Pa qumësht.
Pa alkool.
I përshtatur me dietën Halal dhe Kosher.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.
I prodhuar sipas GMP-së.
I çertifikuar nga UL.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Këshillohuni me mjekun tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse ushqeni me gji ose keni një problem shëndetëso të caktuar.

Përdorimi

Tunde para çdo përdorimi.
Rekomandohet të pihet 1/4 e një luge çaji. Solucioni mbahet rreth 30 sekonda në gojë dhe më pas gëlltitet.
Të merret bashkë me ushqimin.
Pas hapjes ruhet te dera e frigoriferit.

Përbërësit

Serving Size: 1/4 Teaspoon (approx. 1 mL)
Servings Per Container: about 59
Amount per Serving % Daily Value
† Daily Value not established.
Vitamin C (as Ascorbic Acid) 20 mg 22%
Thiamin (from Thiamin HCl) (Vitamin B-1) 0.6 mg 50%
Riboflavin (Vitamin B-2) 1.7 mg 131%
Niacin (as Niacinamide) (Flush-Free) 20 mg 125%
Vitamin B-6 (from Pyridoxine HCl) 2 mg 118%
Folate 333 mcg DFE (200 mcg folic acid) 83%
Vitamin B-12
(as Cyanocobalamin)** 1 mg (1,000 mcg) 41,667%
Pantothenic Acid
(from Calcium Pantothenate) 30 mg 600%
Stevia Extract (Leaf) 2 mg †
Other Ingredients: De-ionized Water, Vegetable Glycerin, Xylitol, Malic Acid, Natural Flavors, Potassium Sorbate (as preservative), Ginger Root, Grapefruit Fiber and Cinnamon Bark Oil.