info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Novexpert Vitamin C The Expert Exfoliator Mask & Scrub

Çmimi:3,250.00 L 2,762.50 L -15%

Maskë eksfoljuese për lëkura të yndyrshme
75 ml

Stock: Ka stok

SKU: NOVE010
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

,

Përshkrimi

Maskë dhe skrub për lëkura normale, të kombinuara dhe të yndyrshme.
Produkt me veprim eksfoljues që i jep lëkurës shkëlqim dhe butësi.

Veprimi eksfoljues realizohet nëpërmjet falë 2 hapave:
– Hapi 1: eksfoljim biologjik që largon qelizat e vdekura, falë veprimit të glukonolaktonit (eksfoljues natyral);
– Hapi 2: veprim mekanik falë mikro-kokrrizave nga bambuja dhe kajsia, të cilat i largojnë qelizat e vdekura.
Këto 2 veprime e lënë lëkurën të butë dhe të shkëlqyeshme.

– 100% natyral – vegan & organik
– Hipoalergjenik
– Përqendrim i lartë i përbërësve aktivë

– I përshtatshëm për t’u përdorur gjatë shtatzënisë dhe gjidhënies.

Përdorimi

Hapi 1: Aplikohet në fytyrë si maskë, duke përjashtuar zonën rreth syve dhe rreth buzëve.
Lihet për 5 minuta

Hapi 2: Masazhohet lehtë fytyra me duart pak të lagura për 1 minutë.
Shpëlahet me ujë të ftohtë.

Përdoret 1-2 herë në javë.

Këshillë: Aplikohet maska eksfoljuese në lëkurë të pastër, lihet për 2 minuta dhe më pas masazhohet dhe shpëlahet me ujë të ngrohtë.
Më pas aplikohet maska REPULP për 15 minuta, e cila shpëlahet në fillim me ujë të ngrohtë dhe më pas me ujë të ftohtë. Rezultati do të jetë i menjëhershëm

Përbërësit

Aqua (Water)°, Glycerin°, Gluconolactone°, Butylene Glycol°, Jojoba Esters°, Prunus Armeniaca (Apricot) Seed Powder*°, Sodium Citrate°, Bambusa Arundinacea Stem Extract°, Arginine°, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract°, Parfum (Fragrance)°, Ascorbyl Glucoside°, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract°, Decyl Glucoside°, Glyceryl Caprylate°, Sclerotium Gum°, Xanthan Gum°, Tocopherol°, Aloe Barbadensis Leaf Juice*°, Glucosyl Hesperidin°, Volcanic Sand°, Citric Acid°, Zea Mays (Corn) Starch°, Phytic Acid°, Beta-Carotene°.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping