info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Neovita box

Çmimi:1,114.80 L

Suplement ushqimor vitamina , minerale dhe ginseng x 30 kapsula .

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 kapsula

Brand

Formulation

Suitable For

, ,

Specific For

Përshkrimi

NEOVITA capsule është suplement i përbërë nga 10 vitamina, 6 minerale të rëndësishme dhe bima Ginseng . Largon në mënyrë të menjëhershme lodhjen mendore dhe fizike pavarsisht grupmoshave dhe situatave. Neovita kapsulë ju çtensionon gjatë sezoneve të studimeve duke stimuluar nivelin e përqëndrimit dhe largmin e ankthit. Kjo kapsulë është një burim energjie për të gjithë personat që i nënshtrohen dietave ose vuajnë nga mungesa e oreksit gjithashtu është një fuqizues i cili rrit nivelin e rezistencës tek personat që lodhen lehtë.

Përdorimi

Të rriturit dhe fëmijë mbi 14 vjeç, këshillohet të merret një kapsulë në ditë mbas ushqimit.

Përbërësit

• Vitamina A e cila është e domosdoshme për metabolizmin e karbohidrateve.
• Vitamina B1 e cila është e domosdoshme për frymëmarrjen e qelizave dhe energjisë së trupit.
• Nikotinamid e cila përdoret për shndërrimin e karbohidrateve në energji.
• Vitamina B12 e cila është e nevojshme për metabolizmin nervor, formimin e gjakut dhe zhvillimin e qelizave të trupit.
• Vitamina D e cila është e rëndësishme për forcimin e kockave dhe dhëmbëve.
• Vitamina C e cila rrit efikasitetin dhe energjinë.
• Pyridoxinë i nevojshëm për shëndetin e sistemit nervor dhe lëkurës.
• Panthenol e nevojshme për shëndetin e sistemit nervor.
• Ginseng lufton lodhjen dhe qetëson simptomat e stresit.
• Përbërës të tjerë: OXID ZINKU 5mg, CALCIUM Phospate 100mg, MAGNEZIUM Oxide 10mg, COPPER Sulphate 2 mg, Eleutherococcus është vënë re se ka aktivitet të lartë anti oksidant krahasuar me format e tjera të Ginsengut.
• Bakër: ndihmon në funksionimin normal të qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës, funksionimin normal të sistemit imunitar, metabolizëm normal, mbrojtjen e qelizave nga dëmtimet oksidative, mirëfunksionimi i sistemit nervor dhe flokë të shëndetshëm dhe pigmentimin e lëkurës.
• Zink: ndihmon në mirëmbajtjen e kockave të shëndosha, funksionim normal të sistemit imunitar, mbrojtjen e qelizave nga dëmtimet oksidative, shikim të shëndetshëm dhe funksionet konjitive.
• Manganese: ndihmon në mirëmbajtjen normale të kockave, metabolizmin dhe mbrojtjen e qelizave te trupit.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping